Bitcoin’deki Flaş Çöküşü Bilen Analistler BTC’nin Yeni Adımını Açıkladı!

Bitcoin’deki Flaş Çöküşü Bilen Analistler BTC’nin Yeni Adımını Açıkladı!

Paylaş
Bitcoin’deki Flaş Çöküşü Bilen Analistler BTC’nin Yeni Adımını Açıkladı!

Kriptokoin.com – Bitcoin (BTC) fiyatı son günlerde keskin fiyat düşüşlerine maruz kaldı. Lider kripto paradaki bu fiyat düşüşünü bir hafta öncesinden Bloomberg analistleri başarılı bir şekilde öngördü. Şimdi ise analistler teknik göstergeler ışığında Bitcoin’de satış dalgasının yakında son bulacağını belirtiyor. Ayrıca analistlere göre, indikatörler yeni bir boğa koşusunun yakında başlayabileceğinin sinyalini veriyor.

Bloomberg analistleri: CME fiyat boşluğu dolduruldu! Bitcoin trend değiikliğinin eşiğinde

Bitcoin birkaç gün içerisinde  2 bin dolardan fazla değer kaybetti. Bu fiyat düşüşü BTC dışında diğer altcoin’lerde de ciddi erimelere neden oldu. Bloomberg analistleri bir hafta öncesinde Bitcoin 8.600 dolardan işlem görürken 6.500 dolara kadar olan son fiyat çöküşünü doğru öngördü. Şimdi ise  Bloomberg analistleri, BTC’de trend değişikliğine işaret ediyor ve yükselişin yakında başlayacağının sinyalini veriyor. Bitcoin, bu yılın en kötü ayını deneyimlemeye devam etse de analistler göre, teknik sinyaller son krizinin sona erebileceğini gösteriyor.

Bloomberg analistlerine göre, haftasonu Bitcoin, fiyatlarda yaşanan düşüşle birlikte CME’de Mayıs ayında oluşan fiyat boşluğunun doldurdu ve potansiyel olarak geri çekilmenin tükenebileceğini gösterdi. Analistelere göre, işlem günlerinin açılış ve kapanış fiyatları arasındaki büyük fiyat dalgalanmalarını ölçen bu boşluk dolduruldu ve kripto para Mayıs ayındaki ralli öncesi fiyat seviyesine döndü. Bu analistlere göre, Bitcoin’in yaklaşık 6.500 dolarlık seviyeden destek bulabileceği  anlamına gelir.

Göreceli Güç Endeksi, Bitcoin’de satıcıların tükenmiş olabileceğini gösteriyor

Ayrıca analistlere göre Bitcoin, 25’te oturan 14 günlük Göreceli Güç Endeksi’ne göre oldukça fazla satılıyor ve satıcıların tükenmiş olabileceğini gösteriyor. Bu göstergeye göre varlıklar, 30 ya da daha düşük seviyelerde aşırı satılıyor gibi görünüyor. Kripto para birimleri, Çin’in kripto para borsalarını ve ticaretini engellemek için attığı adımlar sonrasında bu ay başlayan ve devam etmekte olan bir düşüş eğilimindedir. Çin Halk Bankası, bu hafta kripto ticareti ve ilk para teklifi (ICO) hizmetleri sunan 170’ten fazla Çin platformunun kapatıldığını söyledi. Bu gelişme, PBOC’un yatırımcıların kripto para birimlerine karşı dikkatli olmalarını istediğini ve dijital varlıklarla bağlantılı işletmeleri yasaklayacağını söylediği daha önceki haberleri takip ediyor.

Satış, Bitcoin’i Salı günü de dahil olmak üzere art arda 10 seans boyunca aşağı itti. Kasım ayındaki %23’lük düşüş, kripto paranın bu yılki en kötü aylık performansını göstermesine neden oldu. Arca’daki yatırım sorumlusu Jeff Dorman, “Piyasa net bir şekilde daraldı, arzın artması için yeni para gelmiyor.” dedi. Çin’in baskısı da dahil olmak üzere bir dizi olumsuz gelişme nedeniyle ünlü uzman “Pazar oldukça zayıftı.” dedi. Lider kripto para birimi Bitcoin, altı ayın en düşük seviyesini gördükten sonra yazım sırasında ufak artışlarla 7.210 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto paraların amiral gemisi şu anda 130,3 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. En büyük kripto para birimlerinden bazılarını izleyen Bloomberg Galaxy Crypto Index, Nisan ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

John Bollinger: Bitcoin’de yeni bir ralli ufukta görünüyor

Piyasadaki volatiliteyi ölçmek için kullanılan Bollinger Bands adlı indikatörün kurucusu John Bollinger, Bitcoin’de geri dönüşünün işaretlerini gördüğünü söylüyor. Ancak analist Eric Choe, Twitter’daki 139.000 takipçisine BTC’de henüz boğa hissetmediğini söyledi. Ayrıca analist yatırımcıları “Bitcoin konusunda dikkatli” olmaları yönünde uyardı ve “Uzun süren günlük bir ters dönüş deseni görmek için sabırla bekliyorum.” dedi. Popüler Bitcoin tahminleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için “İşte 15 Başarılı Analistten “Düşüş Sonrası” Bitcoin Fiyat Tahminleri” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap