Bitcoin’deki Fiyat Düşüşü Sonrası Bakkt’ta Göze Çarpan Rekor

Bitcoin’deki Fiyat Düşüşü Sonrası Bakkt’ta Göze Çarpan Rekor

Paylaş
Bitcoin’deki Fiyat Düşüşü Sonrası Bakkt’ta Göze Çarpan Rekor

Kriptokoin – Bitcoin (BTC) son 24 saatlik zaman diliminde yüzde 5’lik bir düşüş yaşayarak fiyatı 8 bin 700 dolar seviyelerine kadar düştü. BTC yaklaşık iki haftadır güçlü bir şekilde üzerinde durduğu 9 bin dolarlık destek seviyesini kaybetti.

Bazı analistlerin 8 bin dolara düşmeden öncece daha güçlü bir düşüş yaşanacağını belirttiği bu azalış eğilimi fiyat hareketine rağmen, Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlem piyasası hareketli  bir gün geçirdi.

Borsadaki türev piyasasıyla ilgili verileri yayınlamaya adanmış bir Twitter hesabı olan Bakkt Volume Bot, Bakkt’ın Cuma günü işlem gören 1,741 BTC değerinde sözleşmeyi gördüğünü bildirdi. Bu, yaklaşık 15.5 milyon dolara eşdeğer ve Bakkt’ın şu ana kadarki en büyük işlem gününü işaret ediyor.

Bu istatistik daha sonra Cuma günkü işlem seansının sonuna doğru heyecanla durumu tweetleyen borsa tarafından da desteklendi:

“Bugün işlem gören 1.756 Bakkt Bitcoin Vadeli İşlem sözleşmesi ile yeni bir günlük rekoru kırdık.”

Bitcoin’de long pozisyonundaki Kurumlar

Bakkt’ın göreceli olarak yüksek hacimleri, kurumların diğer düzenlenmiş sözleşmelere girerek Bitcoin’de long pozisyonları oluşturmaya başlamasıyla gelmiş vaziyette.

Daha önce bildirildiği üzere, Skew Markets, Chicago Mercantile Exchange’in Bitcoin vadeli işlem piyasasında kurumsal long pozisyonlarının bir ayın en yüksek seviyesi olan 1300 BTC’ye ulaştığını ifade etmişti. Bu seviye, Eylül ayı sonlarında görülen 250 BTC’ye yakın değere göre beş kattan daha fazla.

Skew, kurumların şimdiye kadar long pozisyonunda net 880 BTC sözleşmesi olduğunu, bir önceki hafta 660 BTC’ye kıyasla, short pozisyonların düşmesi nedeniyle kurumların yukarı yönlü bir kırılma beklediklerini ifade ediyor.

CME tarafından tanımlandığı gibi kurumlar, emeklilik fonları, bağışlar, sigorta şirketleri, yatırım fonları ve müşterileri ağırlıklı olarak kurumsal olan portföy / yatırım yöneticilerinden oluşuyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap