Bitcoin’deki Çin Ateşi Bir Ay Geçmeden Neden Söndü

Bitcoin’deki Çin Ateşi Bir Ay Geçmeden Neden Söndü

Paylaş
Bitcoin’deki Çin Ateşi Bir Ay Geçmeden Neden Söndü

Kriptokoin – Başkan Xi’nin 28 Ekim’deki konuşmasından bu yana Bitcoin ve kripto para birimlerinde görülen “Çin Ateşi” belirgin şekilde azaldı.

Bitcoin fiyatı 10 bin 600 dolardan 8 bin 500 dolara düştü. NEO, Ontology ve TRON gibi kripto para birimlerinde hafifçe artışlar meydana geldi.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için talep neden artmıyor?

Çin hükümetinin blok zinciri teknolojisinin gelişimini zorlama konusundaki yeni vizyonunu takiben, kripto para birimi piyasasının güçlenen momentum beklentileri hızla arttı.

Başlangıçta, bu tür beklentilerin bir gecede bitcoin fiyatındaki ani bir yükselişin 10 bin dolardaki kilit bir “psikolojik seviyenin” üzerine çıkmasına rağmen, nispeten kısa bir sürede fiyat “Xi öncesi” seviyelere geriledi.

Küresel pazar analisti Alex Krüger konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanıyor:

“Anakara Çin yatırımcıları bitcoin talebini artırdı mı? BTC, hızlı bir şekilde Xi haber seviyelerine geriledi. Çin’deki çevrimiçi aramalar, Xi öncesi haber seviyelerine geriledi. Çin’e hizmet veren borsalar için web sitesi trafiği haberlerden bu yana çok az değişti.

Çin merkezli tokenlar NEO, ONT ve TRX, haberin ardından VET (tedarik zinciri odaklı bir blok zinciri) Çin haberlerini takip ederken iyi bir performans gösterdi. Bunun bir tür spekülatif ateşin belirtisi olduğunu düşünmeyin.”

Analist, Çin’in blok zinciri teknolojisinin geliştirilmesini ve uygulanmasını kolaylaştırmaya odaklandığını belirten Cumhurbaşkanı Xi’nin ifadesinden önce, bölgedeki kripto para birimlerinin nüfuzunun çok yüksek olduğunu vurguladı.

Ayrıca, çoğu anakara Çin’in kripto para birimi yatırımcılarının, Hong Kong gibi denizaşırı pazarlardan dijital varlıklarla ticaret yaptıkları, Tether gibi stablecoin satın aldıkları söyleniyor.

Bu nedenle, halkın, Çin hükümetinin blok zinciri gelişimini teşvik etmeye yönelik planlarını nihayetinde, Çin Halk Bankasının (PBoC) devlet tarafından işletilen bir dijital para birimi için planlarının çalışmalarda olduğunu belirterek konuyu gündemde tutması muhtemel.

BC Teknoloji Grubu İcra Direktörü Dave Chapman, “Libra’nın duyurulmasıyla dünyadaki hükümetler, düzenleyiciler ve merkez bankalarının planlarını ve dijital varlıklara yaklaşımlarını hızlandırmak zorunda kaldıkları şüphesiz” diyor.

Bu, Xi etkisinin sonu mu?

Bazı teknik analistler, Ekim ayının sonlarında Bitcoin’in 10 bin 600 dolara yükselen hareketinin, öncelikle Çin’in blok zinciri geliştirme girişimi etrafında iyimser olmasının yanı sıra, satış baskısının artmasının ortasında kısa bir tasfiye aşamasının artmasına neden olabileceğini öne sürüyorlar.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap