Bitcoin’deki büyük çöküşü öngören ünlü teknik analist yeni tahminini açıkladı

Bitcoin’deki büyük çöküşü öngören ünlü teknik analist yeni tahminini açıkladı

Paylaş
Bitcoin’deki büyük çöküşü öngören ünlü teknik analist yeni tahminini açıkladı

Dün birkaç dakika içinde 500 dolar birden artarak 7800 dolara dokunan Bitcoin, aynı günün ilerleyen saatlerinde hızla çıktığı yere geriledi. Kripto para, TSİ 10.35 itibari ile kripto para borsası Bitstamp’te 7280 dolardan alınıp satılıyor.

Bitcoin’deki mevcut teknik görünüm nasıl ve fiyatın yönü nereye olacak? Bloomberg canlı yayınına telefonla bağlanan ünlü yatırımcı ve analist Tom DeMark, bu soruyu yanıtlandırdı.

DeMark Analytics’in CEO’su ve piyasada iyi bilinen TD Sequential göstergesinin yaratıcısı olan DeMark, Bitcoin’de aşağı yönlü riskin mevcut seviyelerde bile devam ettiğini ve fiyatın 5294 dolara kadar çekilebileceğini ileri sürdü.

Analist, TD Sequential’dan hareketle en büyük kripto paranın 6300 dolara doğru çekilmesini beklediklerini, çöküş senaryosunda ise en fazla 5294 dolara kadar düşüş öngördüklerini söyledi.

Bitcoin’in yaklaşık 7300 dolardan alınıp satıldığı göz önüne alındığında 5300 dolar, bugünkü seviyelerden yüzde 30’luk bir düşüş anlamına geliyor. Makro yatırımcı ve analist Tuur Demeeester da geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in henüz dibe ulaşmadığını iddia ederek “3000 dolarlık dip seviyeden çok yukarıdayız ve oraya geri döneceğimizi düşünmüyorum. Belki kısa bir süre 5000 dolara dokunabiliriz.” ifadelerini kullanmıştı.

DeMark tarafından geliştirilen TD Sequential göstergesi, 2017 yılının Aralık ayında henüz çöküş yaşanmadan önce büyük bir ayı sinyali vermişti. Ayrıca bu yılın Haziran ayında da neredeyse 14,000 dolarda satış sinyali vermişti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap