Bitcoin’de Yüzlerce Dolarlık Düşüş

Bitcoin’de Yüzlerce Dolarlık Düşüş

Paylaş
Bitcoin’de Yüzlerce Dolarlık Düşüş

Bitcoin fiyatı 24 Mart tarihinde yükselişe geçtikten sonra 6 bin 500 dolar seviyesinin üstüne çıktı. BTC fiyatındaki bu hareketlilik birçok kişinin aklına ‘7 bin doları geçer mi?’ sorusunu getirdi.

Bitcoin hacim yetersizliğinden dolayı 7 bin dolar seviyesine kadar yükselemedi. Hatta 7 bine yükselmek bir yana, 6 bin dolara kadar geriledi.

Birkaç Saatlik Düşüş

Bitcoin fiyatı bugün TSİ 03:00 sularında 6 bin 600 dolar seviyesinde ilerliyordu. Ancak sabaha karşı aniden düşüşe geçen Bitcoin yalnızca birkaç saat içerisinde 6 bin 200 doların altına kadar geriledi.

Yerli kripto para yorumcularından Rookie geçtiğimiz gün buna benzer bir düşüşün yaşanabileceğini söylemişti. BTC’nin 6 bin 500 doların altına inmesinin mümkün olduğunu belirten Rookie’ye göre şu anda özellikle 6 bin 100 dolar seviyesine dikkat etmek gerekiyor.

Ne Tetikledi?

Bitcoin fiyatında böyle bir düşüş yaşanabileceği öngörülüyordu görülmesine ama bu düşüşü tam olarak ne tetikledi?

Şu anki bilgiler ışığında konuşmak gerekirse bu düşüşü büyük ihtimalle CME Group’taki sözleşmelerin kapanması tetikledi. CME Group birkaç saat önce Mart 2020’nin sözleşmelerini kapattı ki bu da BTC’nin üstünde bir satış baskısı oluşturmuş olabilir.

Bitcoin fiyatının önümüzdeki günlerde ne gibi bir performans sergileyeceğini şu anda elbette bilemiyoruz. Ancak BTC’nin yeniden yükselişe geçmesi için öncelikle piyasaya daha fazla paranın girmesi ve yeterli hacmin oluşması gerekecek.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap