Bitcoin’de yarılanma yılı 2012’den beri en büyük yeni yıl rallisi

Bitcoin’de yarılanma yılı 2012’den beri en büyük yeni yıl rallisi

Paylaş
Bitcoin’de yarılanma yılı 2012’den beri en büyük yeni yıl rallisi

Bitcoin, 2020 yılına iyi bir başlangıç yaptı. Kripto para, yılın başından bu yana geçen iki haftada neredeyse 9000 dolara dokunarak yüzde 20 değer kazandı. Bu, 2012’den beri en iyi yeni yıl rallisi oldu.

2012, Bitcoin için ilk yarılanma yılıydı. 28 Kasım 2012 tarihinde Bitcoin blok ödülleri 50 BTC’den 25 BTC’ye düşürülmüştü.

Bitcoin’in yükselişinde CME Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin işleme açılması bir etken olabilir ancak daha geniş perspektifte uzmanlar, en büyük faktör olarak ana akım benimsemenin artıyor olmasına dikkat çekiyorlar.

Wall Street Journal’a konuşan Quail Creek Ventures’ın yönetici ortağı Michael Conn, Bitcoin ve diğer kripto paraların insanların hayatlarında daha yaygın hale geldiğini söyledi. Bunun fiyatları yükseltmesi gerektiğini belirten Conn, geçen yılın sonunda 7000 dolar civarında işlem görürken daha fazla Bitcoin aldığını ekledi.

Conn, “Daha yaygın Bitcoin kabulüne doğru gittiğimizi düşünüyorum. Fidelity ve diğer kurumsal oyuncuların alana girdiği gerçeğinden hareketle bunun zaten gerçekleşiyor oldunu görebilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin, TSİ 11.15’te 8612 dolardan alınıp satılıyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap