Bitcoin’de Ümit Veren Artış

Bitcoin’de Ümit Veren Artış

Paylaş
Bitcoin’de Ümit Veren Artış

Bitcoin bu yıla 7 bin 500-8 bin dolar aralığında girdi. Bir süre boyunca 8 bin doların üstünde ilerleyen Bitcoin, 13 Mart tarihinde yaşanan düşüşün ardından 4 bin dolara kadar geriledi.

Bitcoin henüz bu düşüşten sonra kendini tam anlamıyla toparlayabilmiş değil. Ancak yine de fiyat 6 bin 500-7 bin dolar aralığında kadar gelmiş durumda. Fiyatta yaşanan bu düşüş elbette birçok yatırımcıyı olumsuz yönde etkiledi. Ancak şu anda ortada bu yatırımcıları umutlandırabilecek bir tablo var.

Adres Sayısı Artıyor

Glassnode tarafından paylaşılan grafiğe göre Bitcoin ağındaki adreslerin sayısı hızla artmaya başladı.

Yukarıdaki grafikte de görülebileceği üzere bu yılın başında içerisinde en az 0.01 BTC (70 dolar civarı) barındıran adreslerin toplam sayısı 7.8 milyon civarındaydı. Fakat bu sayı günümüzde 8.2 milyona kadar gelmiş durumda. Bu da geçtiğimiz son 3 ay içerisinde 400 binden fazla yeni adresin açıldığını gösteriyor.

Bu grafikteki yükselişe dikkat edersek özellikle 13 Mart’tan sonra, yani fiyat düştükten sonra adreslesin artış hızında bir artış görebiliyoruz. 13 Mart tarihine kadar 150 bin civarında yeni adres açılırken geri kalan adreslerin bu tarihten sonra açıldığını görüyoruz.

Balinalar da Artıyor

Geçtiğimiz son birkaç ay içerisinde yalnızca küçük çaplı adreslerin değil büyük çaplı adreslerin, başka bir deyişle balina adreslerinin sayısında da artış var.

Glassnode şu anda içerisinde en az 1000 adet BTC barındıran adresleri balina adresi olarak değerlendiriyor. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız bir yazıda bu adreslerin güncel durumunu incelemiştik. Aşağıdaki grafikte de görülebileceği üzere balina adreslerinin sayısında son 2 yılın en yüksek seviyesine ulaşıldı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap