Bitcoin’de Şaşırtan Yükseliş!

Bitcoin’de Şaşırtan Yükseliş!

Paylaş
Bitcoin’de Şaşırtan Yükseliş!

Bitcoin geçtiğimiz birkaç gün boyunca 6 bin 500 doların altında seyrediyordu. Ancak TradingView verilerine göre BTC geçen gece aniden yükselmeye başladı ve birçok kişiyi şaşırttı.

Yükselişe Geçti

Birkaç gün boyunca önündeki direnişleri aşamayan BTC geçen gece birçok kişiyi şaşırtan ve yanıltan bir performans sergiledi. Birçok borsada 6 bin 700 dolara kadar çıkan Bitcoin şu anda 6 bin 600 dolar seviyesinde.

DataMish verilerine baktığımızda Bitcoin fiyatının vadeli işlem yatırımcılarını nasıl etkilediğini açık bir şekilde görebiliyoruz. Bu verilere göre BitMEX’te 30 milyon dolarlık kısa pozisyon tasfiye edildi. Bu kullanıcıların pozisyonları tamamen mi kapandı yoksa bir kısmı mı tasfiye edildi bilemiyoruz.

Birçok Kişiyi Şaşırttı

Bitcoin’in geçtiğimiz gece sergilediği bu performans birçok kişiyi şaşırttı. Tanındık analistler ve yorumcular Bitcoin fiyatının düşebileceği yönünde yorumlar yapıyorlardı.

Yalnızca yerli yorumcular değil dünya çapında tanınırlığı olan isimler de BTC’de bu yönde bir hareketlilik beklemiyorlardı. Crypto Michael gibi isimler Bitcoin’in tam anlamıyla ‘bullish’ olabilmesi için 6 bin 900 doları aşması gerektiğini söylüyorlar ancak böyle bir yükseliş beklemiyorlardı.

Hareketlilik Sürüyor

Bitcoin’in özellikle dün geceden sonra nereye doğru hareket edeceğini kestirmek bir hayli güç. O yüzden birçok kişi şu an için piyasayı uzaktan izlemeyi tercih ediyor.

Josh Rager gibi tanındık yatırımcılar da şu an için yatırım yapmayıp, fiyattaki hareketliliği izlemeyi tercih ediyorlar. Rager ayrıca BTC’nin bullish olabilmesi için 6 bin 500 doların üstünde kalması gerektiğini vurguluyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap