Bitcoin’de Onmilyonluk Tasfiye! “Bu Düzeylere Hazır Olun”

Bitcoin’de Onmilyonluk Tasfiye! “Bu Düzeylere Hazır Olun”

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin’de Onmilyonluk Tasfiye! “Bu Düzeylere Hazır Olun”

Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) için satış baskısı geldiği düşünülüyor. Yazım sırasında BTC, son 24 saatte yüzde 1.7’lik bir düşüş ile 41.227 dolardan el değiştiriyor. Bu sırada on chain veri sağlayıcısı Santiment, BTC fonlama oranlarına dair bir veri paylaştı. İşte detaylar…

Santiment: Bitcoin fonlama oranları çok hızlı arttı

Bazılarına göre geçen haftaki güçlü geri dönüşün ardından, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), bir miktar satış baskısına tanık oluyor.  Yazım sırasındaki yüzde 2’lik geri çekilme, Bitcoin 42.000 dolar seviyesinde güçlü bir dirençle karşılaştığında geliyor. En son rapora göre, son bir saat içinde 21 milyon dolardan fazla uzun pozisyon tasfiye oldu. On chain veri sağlayıcısı Santiment ise, BTC’de fonlama oranlarının geçen hafta sonu yaşanan coşkunun ortasında çok hızlı arttığını bildirdi ve aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bitcoin, bir buçuk önce günde 42.2 bin dolara kadar çıktıktan sonra hafta sonunu 40.8 bin dolara kadar düşerek kapattı. Fonlama oranları, traderların genellikle uzun pozisyon açarak kaldıraçlı işlem yapmalarının ardından yaşanabilecek ani fiyat düzeltmelerini belirleme konusunda yararlı olmuştur.

BTC Piyasası: Bitcoin’de Onmilyonluk Tasfiye! “Bu Düzeylere Hazır Olun” 1

BTC için sırada neler var?

Bitcoin, özellikle Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden bu yana güçlü bir volatilite yaşadı. BTC fiyatı, 35.000-42.000 dolar arasında dalgalanırken geçen haftaki ralliden hemen önce, 39.000 dolar civarında güçlü bir konsolidasyon gösterildi.  Bununla birlikte, analist Michael van de Poppe’a göre aşağı yönlü riskler aynı anda devam ediyor. Poppe, 39.600 dolarlık seviyenin kaybedilmesi durumunda piyasada “acı” görülebileceğine dikkat çekiyor. Söz konusu seviyenin kaybedilmesinin ardından sıradaki potansiyel seviyeler olarak 35.000 dolar ve 30.000 doları işaret ediyor. 

BTC Piyasası: Bitcoin’de Onmilyonluk Tasfiye! “Bu Düzeylere Hazır Olun” 2

Bunun dışında, Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere ABD Merkez Bankası (FED), faiz oranlarını artırdı. Buna rağmen Bitcoin’in güçlü kazançlar elde etmesi, piyasanın bu artışı zaten hesaba kattığını gösteriyor olabilir. Birçok analist zaten bu faiz artırımının gelmesini bekliyordu.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap