Bitcoin’de Long Pozisyonları Son 9 Ayın Zirvesinde

Bitcoin’de Long Pozisyonları Son 9 Ayın Zirvesinde

Paylaş
Bitcoin’de Long Pozisyonları Son 9 Ayın Zirvesinde

Kriptokoin – Bitcoin’in düşüş eğilimi bugünlerde oldukça ilginç görünüyor. Şimdi, analistler iyimser tahminlerle birbirlerine karşı rekabet etmeye çalışıyorlar.

Türev piyasasında alım (Long) ve satış (Short) pozisyonların durumu bir imha durumu değil elbet. Quantum Economics’in kurucusu ve eToro’nun eski Kıdemli Pazar Analisti Mati Greenspan, bu pazardaki rakamları iyimserliğin bir işareti olarak görüyor.

Son zamanlarda, Greenspan, Bitcoin (BTC) için long ve short pozisyonlarını vurgulayarak Bitfinex borsasındaki durumdan bahsetti. Bu borsadan elde edilen veriler borsada verilen satış (short) emirleriyle birlikte açıkça yakın bir zamanda bir yükseliş hareketi olacağını gösteriyor.

Greenspan, BTC / USD için alım (long) pozisyonlarının dün Şubat ayından bu yana görülmeyen seviyelere fırladığına dikkat çekiyor. BTC için satış (short) pozisyonları gerilemiş durumda. Ayrıca short pozisyonları tüm zamanların en düşük seviyesine inerek düşmeye devam ediyor.

Bu yüzden, Greenspan, yükseliş hareketinin patlamasının yakında gerçekleşeceğini belirtiyor. Tahminini açıklaması istendiğinde Greenspan, topluluğun neye hazır olması gerektiğini ironik bir şekilde önceden söylüyor:

“Long pozisyonları yükseklerde. Short pozisyonları ise düşük seviyelerde. Lambo ay efendim. Yeşil gitmek anlamına geliyor. Bu söylediklerim ticaret tavsiyesi değil elbet.”

Zayıf Gösterge

Mati Greenspan tarafından yapılan tahminler birkaç farklı açıdan eleştirildi. Greenspan’in muhalifleri Bitfinex’teki likidite kanununa dikkat çekiyor. Borsa servisi, düşük likiditesiyle birlikte, genellikle piyasa fiyatı manipülasyonlarına tabi durumda.

Long pozisyonlarında 180 milyon doların tasfiye edildiği BitMEX borsasında dört gün önce “Long pozisyonları katliamının” gerçekleştiğine dikkat edilmeli.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap