Bitcoin’de Kapitülasyon İzleri: “BTC Bu Tabanlara Dalabilir”

Bitcoin’de Kapitülasyon İzleri: “BTC Bu Tabanlara Dalabilir”

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin’de Kapitülasyon İzleri: “BTC Bu Tabanlara Dalabilir”

Kripto piyasalar yeniden toparlanma için mücadele ederken, Bitcoin kapitülasyon ipuçları veriyor. Bitcoin, popüler kripto analisti Willy Woo’ya göre, önemli bir fiyat çöküşünün olabileceğini ima eden birçok kırmızı bayrak gösteriyor.

Bitcoin için kırmızı işaretler

Bitfinex’te kısa Bitcoin pozisyonlarının sayısı arttı. Bu tür piyasa davranışı, geçmişte aşağı yönlü fiyat hareketiyle çakışmış görünüyor. Daha fazla satış baskısı, analistlere göre, BTC’yi 34.400 doların altına iterek bir kapitülasyon olayını tetikleyebilir. BTC, birçok büyük yatırımcının olumsuz tarafı tercih etmesiyle haftalardır titrek görünüyordu. Artan aşağı yönlü baskı, BTC’yi desteği kırmaya ve dik bir düzeltmeye maruz kalmaya zorlayabilir. Büyük yatırımcılar yaklaşmakta olan bir kapitülasyon olayına bahse girerken, Bitcoin yatay işlem yapmaya devam ediyor.

BTC Piyasası: Bitcoin’de Kapitülasyon İzleri: “BTC Bu Tabanlara Dalabilir” 1

Datamish’ten gelen veriler, Bitfinex‘te alınan kısa Bitcoin pozisyonlarının sayısında önemli bir artış olduğunu gösteriyor. Bir grup büyük yatırımcı veya kurum, fiyatların yakın gelecekte düşeceği beklentisiyle Hong Kong merkezli kripto para borsasından 58.5 milyon dolar değerinde yaklaşık 1.500 Bitcoin ödünç aldı. Kriptokoin.com‘un ulaştığı bilgilere göre, borsada toplam 4.982 Bitcoin ödünç verildi ve kısa pozisyonların çoğu, yazı yazılırken riskten korunma amaçlı değil. Kısa pozisyonlardaki ani artış, Bitcoin’in kritik direnç bariyerini haftalarca test ettikten sonra 50 haftalık hareketli ortalamadan tutarlı bir şekilde reddedildiği için geliyor.

BTC Piyasası: Bitcoin’de Kapitülasyon İzleri: “BTC Bu Tabanlara Dalabilir” 2

Kurumlar ve büyükler satıyor

Haftalık grafiğe göre, 100 haftalık hareketli ortalamanın altında 34.400 dolara yaklaşan belirleyici bir mum çubuğu, piyasa katılımcıları arasında panik satışını ateşleme potansiyeline sahip olabilir. Bu gerçekleşirse, BTC muhtemelen bir piyasa dibi oluşturmaya başlamak için 200 haftalık hareketli ortalamaya yaklaşık 20.000 dolara teslim olur. Saygın analist Willy Woo da kurumların ve büyük sahiplerinin Bitcoin satmayı bırakmadığını düşündüğünü söyledi. Bitcoin’in tarihsel olarak önceki boğa piyasalarında kapitülasyon olaylarına katlandığı göz önüne alındığında, bir fiyat çöküşünün yakın olabileceğini belirtti. Analist şunları yazdı:

Satış süresi nedeniyle ayı piyasasında olduğumuza şüphe yok. Kapitülasyon olayı olmadan BTC’de hiçbir zaman bir ayı piyasasının dibi olmadı, bu yüzden bu bölgenin yıkılma olasılığının yüksek olduğunu düşünüyorum ve bir sonraki boğa döngüsüne hazırlanmak için birikim gerçekleşmeden önce daha düşük dipleri test ediyoruz.”

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap