Bitcoin’de büyük miktarlı işlemler artışta

Bitcoin’de büyük miktarlı işlemler artışta

Paylaş
Uzman Coin: Bitcoin’de büyük miktarlı işlemler artışta

Her ne kadar fiyat, zirvenin yaklaşık yüzde 43 altında olsa da veriler kurumsal talebin aynı şekilde devam ettiğini gösteriyor.

Kripto para araştırma ve veri analizi şirketi IntoTheBlock’a göre, Bitcoin’in ‘korele olmayan’ bir varlık sınıfı olduğu inancı azalmış olabilir fakat geleneksel finans ve teknoloji kuruluşları vazgeçmiş değiller. Şirket, fiyatlara yansımasa bile kurumsal talebin artmaya devam ettiğine dair işaretler bulunduğunu ileri sürüyor.

Milyar dolarlık şirketlerin Bitcoin’e yoğun ilgisi, 2020 yılında başladı. MicroStrategy, bu trendi Ağustos 2020’de yaptığı ilk alımla körükledi. Peşinden Tesla, Square gibi dev şirketler geldi. Bu trend, yavaşlama belirtileri de göstermiyor.

IntoTheBlock verilerine göre, şu anda tüm Bitcoin işlem hacminin yüzde 99’undan fazlası, 100 bin doların üzerindeki işlemlerden oluşuyor. Aşağıdaki grafik, tüm Bitcoin işlemlerinde büyük miktarlı işlemlerin payını gösteriyor. 2020’nin ortalarında yüzde 80’in altına gerilemiş olan grafik, son zamanlarda tepe noktaya dokunmuş durumda.

Kaynak: IntoTheBlock

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Fonların en çok tercih ettiği kripto paralar

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap