Bitcoin’de Bu Tablo En Son 2015’de Görüldü

Bitcoin’de Bu Tablo En Son 2015’de Görüldü

Paylaş
Bitcoin’de Bu Tablo En Son 2015’de Görüldü

Bundan birkaç hafta önce 8 bin dolar seviyesinin altına inen Bitcoin fiyatı şu an için 6 bin-6 bin 500 dolar aralığında seyrediyor. Bitcoin fiyatında yaşanan bu düşüş birçok yatırımcıyı olumsuz etkiledi. Ancak görünüşe göre yatırımcılar BTC fiyatının yükseleceğini düşünüyorlar.

En Son 2015’de Görüldü

Unchained Capital’ın aktardığı bilgilere göre Bitcoin yatırımcıları tıpkı 2015’de olduğu gibi HODL yapmaya, yani ellerindeki BTC’leri satmadan tutmaya başladılar. Bu, yatırımcıların BTC’nin geleceğinden ümitli olduklarını gösteriyor.

Unchained’in paylaştığı bu verilere göre 2.74 milyon adet BTC, 2-3 yıldır hiç kullanılmadı. Bu BTC’lerin sahipleri uzun süredir herhangi bir işlem yapmıyor, ellerindeki BTC’leri herhangi bir şekilde kullanmıyorlar.

Kaynak: Unchained Capital

Tuur Demeester gibi isimlere göre Bitcoin’de böyle bir tablo görmek iyiye işaret olabilir. Çünkü buna benzer bir durum en son Kasım 2015’te yaşanmıştı. Bitcoin’in o dönemki fiyatı 300 dolar civarındaydı ve o zaman da 2.25 milyon civarında BTC, 2-3 sene boyunca kullanılmamıştı.

Neden İyiye İşaret?

Bitcoin yatırımcıları şu anda tıpkı 2015’te olduğu gibi HODL yapıyor, ellerindeki BTC’leri cüzdanlarında tutmayı tercih ediyorlar. Tuur Demeester’e göre bu, yatırımcıların geleceğe dair iyimser bir tavır sergiledikleri anlamına geliyor.

Bitcoin’in Mayıs 2020’de bir halving (blok ödülü yarılanması) yaşaması bekleniyor. Bazı kripto para yorumcuları BTC fiyatının halving sonrasında yükselişe geçebileceğini düşünüyorlar. Elindeki BTC’leri 2-3 yıldır oynatmayan yatırımcılar birkaç hafta içerisinde düzenlenecek olan bu halvingi bekliyor olabilirler.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap