Bitcoin’de (BTC) ralli beklentisi borsa yükselişi nedeniyle sonlanabilir mi?

Bitcoin’de (BTC) ralli beklentisi borsa yükselişi nedeniyle sonlanabilir mi?

Paylaş
Bitcoin’de (BTC) ralli beklentisi borsa yükselişi nedeniyle sonlanabilir mi?

Bitcoin fiyatı yine 9000 doların altına düştü. 10.000 doların üzerindeki muhtemel bir kırılmaya benzeyen hareket, konsolidasyonun daha da uzamasına dönüştü.

Bitcoin (BTC) yatırımı için anlatı, yıllar içinde birçok şekil ve form aldı. 2016-2017’de ödeme mekanizması olarak başarısızlığından sonra, “güvenli liman” anlatımı daha popüler hale geldi.

JP Morgan’ın küresel makro nicel ve türev stratejisi başkanı Kolanovic, hisse senedi piyasalarında güçlü bir boğa büyümesi olduğuna dikkat çekiyor.

gold usd chart

Altın fiyatları hafta başında 1500 doların altına düştü. Borsa yükselmeye devam ederken ve ticaret gerginliği küresel para politikalarını gevşetir ve rahatlatır. Bu nedenle, yukarı yönlü fiyat hareketinde güçlü bir katalizör olan güvenli bir limana olan kısa vadeli gereksinimin yavaşladığı görülmektedir.

Ödül yarılanması momentum’u devam edebilir mi?

Bitcoin (BTC) yarılanması, Mayıs ayında gelecek yıl gerçekleşecek. Etkinlik, Bitcoin madenciliğinin ödüllerini yarı yarıya azaltacak. Bu, kripto para biriminin tedariğinde büyük bir değişimi temsil ediyor. Ekosistem, madencilerin maliyetinin üzerinde fiyatı tutuyor gibi göründüğü için güvenilir bir yükseliş göstergesi olarak hareket eder.

Bununla birlikte, Bitcoin’e olan genel talep, bireysel ilgisizliği ile sorgulandı. Bir analist, KernelTrader Twitter’da şöyle dedi:

Btc bir şey göstermiştir, mevcut arzla birlikte, fiyatın 5 basamaklı fiyatlara yerleşmesi için sürdürülebilir bir talep yok. Günlük basımdaki küçük bir azalma, aniden bunu değiştirecek mi?

Fakat Bitcoin bundan daha fazlası

Bitcoin (BTC), değer deposu olarak altınla rekabet durumunda. Ancak, altın talebinde USD, Euro ve Yen gibi diğer rezerv para birimlerine olan talep azaltılmıştır. Altın yatırımcıları onlara karşı tartışmaya devam ederken, piyasa kısa vadeli kazanımlara yöneldi.

Bitcoin yatırımcıları, şu anda ekonomideki “paradigma değişimi” ne büyük ölçüde güveniyor. Büyük oranlardaki ekonomide bir düşüş mükemmel elverişli bir an gibi geliyor.

Şu an için çok uzak gözükse de, enflasyon ve yükselen borçlar nedeni desteklemektedir. Ekonomist Ray Dalio, FIAT sisteminin yıkılışının büyük borçlardan kaynaklı olacağına inanıyor.

coingape

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap