Bitcoin’de Aralık 2018’den Beri Bir Birinci: Neler Beklemelisiniz?

Bitcoin’de Aralık 2018’den Beri Bir Birinci: Neler Beklemelisiniz?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’de Aralık 2018’den Beri Bir Birinci: Neler Beklemelisiniz?

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere bu haftanın başlarında lider kripto Bitcoin (BTC), 45.000 doların üzerinde kısa bir hamle yaptı. Ancak, Federal Rezerv Perşembe günü enflasyon rakamlarını açıkladığından beri yatay hareket ediyor.

Bitcoin borsa arzı son üç yılın en düşük seviyesine ulaştı

Bitcoin, haftalık zirvelerinden %7’nin üzerinde düzeltme yaptı ve şu anda 801 milyar dolarlık piyasa değeri ile 42.268 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte uzmanlara göre, en büyük olumlu göstergelerden biri, Bitcoin borsa arzının Aralık 2018’den bu yana üç yılın en düşük seviyesine ulaşması. On-chain veri sağlayıcısı Santiment şu verileri paylaştı:

Bir başka dramatik düşüş serisiyle birlikte, Bitcoin’in borsalardaki arzı, Aralık 2018’den bu yana görülen en düşük yüzde olan sadece %10,87’ye geriledi. Genellikle, borsalardan çıkan bu devam eden kripro para eğilimi, büyük satış riskini sınırlar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’de Aralık 2018’den Beri Bir Birinci: Neler Beklemelisiniz? 1

BTC kalabalık duygusuna bir bakış

Bitcoin geçen hafta boyunca biraz oynaktı. Bununla birlikte, veri sağlayıcı Santiment, olumlu havanın, fiyatın daha sonra düşmesine neden olan FOMO benzeri bir olaya yol açtığını bildirdi ve devamında şunları ekledi:

Bitcoin’in kalabalık hissiyatı bu hafta olumlu kaldı ve bu muhtemelen onun ve altcoin’lerin haftayı bitirmek için gördüğü düşüşe katkıda bulunuyor. Önümüzdeki haftaya doğru sıçramaların olacağının bir işareti olarak biraz kalabalık FUD arıyor olacağız.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’de Aralık 2018’den Beri Bir Birinci: Neler Beklemelisiniz? 2

Lider kripto para birimi son üç gündür baskı altında ve onunla birlikte altcoin’leri de aşağı çekti. Enflasyon verilerinin yanı sıra bazı analistler, Ukrayna krizi gibi jeopolitik faktörlerin piyasa üzerinde ağırlık oluşturduğuna inanıyor. Bununla birlikte, Bitcoin savunucuları, Bitcoin’i diğer varlık sınıflarına karşı tutmanın hala daha az riskli olduğuna inanıyor. MicroStrategy CEO’su Michale Saylor şunları söyledi:

Yatırımcıların şu anda karşı karşıya olduğu belirsizlikler göz önüne alındığında, Bitcoin’i elde tutmak, herhangi bir para birimi, kredi, hisse senedi, emtia veya mülk karışımından daha az riskli geliyor.

Bloomberg raporuna göre, Bitcoin madencileri son zamanlarda varlıklarını satıyorlar. Net Bitcoin madencilerinin varlıkları 5 Şubat’tan bu yana negatife döndü. Raporda şunlar belirtildi:

Metrikteki dönüş veya son 30 günlük bir pencerede madenci bakiyelerinin net değişimi, madencilerin kripto paralarını daha az verimli operatörlerin sarsılacağına dair olası bir işaretle sattıklarını gösteriyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap