Bitcoin’de 3,5 Yıl Sonra Bir İlk! Yüzde 4.800’lik Destansı Boğa Mı Geliyor?

Bitcoin’de 3,5 Yıl Sonra Bir İlk! Yüzde 4.800’lik Destansı Boğa Mı Geliyor?

Paylaş
Bitcoin’de 3,5 Yıl Sonra Bir İlk! Yüzde 4.800’lik Destansı Boğa Mı Geliyor?

Kriptokoin.com – Bitcoin’in kısa vadeli 50 dönemlik hareketli ortalaması, haftalık grafikte uzun vadeli 100 dönemlik hareketli ortalamaya doğru yaklaşıyor ve bu da 3,5 yıl içinde ilk kez potansiyel bir “Golden Cross” oluşumuna işaret ediyor. Bununla birlikte Coindesk analisti Sebastian Sinclair’a göre, kısa vadede toplam haftalık hacim, kararsızlık piyasayı sarmaya devam ettiği için aynı dönemde düştü.

Fiyat hareketi, 100 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamalar (MA) arasında tutuluyor. Her halükarda analiste göre bir sonraki ana hareketin, BTC  bu ortalamaların üstünde veya altında bir kapanış olduğunu onaylarsa ileriye dönük eğilimini belirleme olasılığı yüksek. Analiste göre Bitcoin (BTC), 3,5 yıldır görülmeyen bir uzun vadeli boğa sinyali üretmek için yolda görünüyor.

En son Golden Cross göründüğünde Bitcoin yüzde 4.800’lik bir ralli yaptı

Bitstamp verilerine göre, 50 dönem ve 100 dönem MA’lar BTC’nin 26 Ekim’de 7.293 ila 10.350 dolar arasında toparlanmasının ardından haftalık grafikte birbirine yakınlaştı. Golden Cross olarak bilinen bu gösterge, genellikle bir eğilimde güçlü bir kaymaya işaret eder ve uzun vadeli görünüm için bir yükseliş eğiliminin teyidi olarak hareket edebilir. Golden Cross’un haftalık grafikte gerçekleştiği en son Mayıs 2016’da, BTC’nin fiyatı Aralık 2017’de 438 dolardan 20 bin dolara yükselmeye başladı ve fiyatta yüzde 4.800’lük bir artışa yol açtı.

Haftalık grafikHaftalık grafik

Sebastian Sinclair’a göre eğer MA’lar şu anda olduğu gibi birleşmeye devam ederse, Golden Cross Aralık ayı sonlarında veya 2020’nin başlarında gerçekleşecek, ancak kesin bir şey söylemek için hala çok erken. Piyasa koşulları önemli ölçüde değiştiğinden, önceki yıllardan bu gibi karşılaştırmalar yapmanın doğasında var olan bir risk vardır. Yine de analiste göre, uzun vadeli trendde önemli iyileşme var, çünkü BTC’nin Mayıs 2020’deki halving olayı yaklaşırken bir grup piyasa faaliyetini artırabilir.

Peki Bitcoin için mevcut senaryolar nelerdir? Popüler analist açıklıyor

Analiste göre, toplam haftalık hacim, iki hafta öncesine göre düşerek piyasanın durgun bir fiyat seviyesindeki kararsızlığını gösterirken, RSI ancak 52,7 seviyesinin üzerinde bir artış göstererek işlem gördü (nötr – 50). Bununla birlikte, eğer iki çizgi bir araya gelir ve sonra yükselişi geçerse, bu 2019 U-Dönüş rallisinin bacaklarına sahip olduğunun açık bir kanıtı olacak. Analiste göre, BTC’nin hemen köşesinde meydana gelen güçlü bir temel olayla, büyük zaman dilimlerindeki yükseliş sinyallerini dikkate almak önemli. Sebastian Sinclair’a göre daha hızlı bir şekilde, günlük grafik, fiyatlar neredeyse iki haftadır 650 dolar aralığında sabit kaldığından piyasa dengesi olduğunu gösteriyor.

Günlük grafikGünlük grafik

BTC’nin fiyat hareketi 100 gün ile 200 gün MA arasında 12 gün boyunca kaldı.  Genel olarak analiste  göre, fiyatlar 200 günlük MA’nın üzerindeyken, uzun vadeli eğilim yükseliş olarak kabul edilebilir. Tersine analiste göre, eğer fiyatlar 100 günlük MA’nın altındaysa, o zaman bu orta vadeli (30-60 günlük) düşüş koşullarının bir göstergesidir. Mevcut senaryo, pazarda hissedilen kararsız hissiyatı vurguluyor. Analiste göre 100 günlük MA’yı kapatmak için tekrarlanan bir başarısızlık, kısa vadede kapıları 8.800 dolar ve ötesine açabilir. Bitcoin’le ilgili güncel fiyat tahminleri için “Dünyaca Ünlü Analist: Bitcoin’de Büyük Bir Hareketin İzleri Var!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap