Bitcoin Yeniden 9 Bin Doların Üstüne Çıktı

Bitcoin Yeniden 9 Bin Doların Üstüne Çıktı

Paylaş
Bitcoin Yeniden 9 Bin Doların Üstüne Çıktı

Birkaç gün boyunca 8 bin 500-8 bin 700 dolar aralığında seyreden Bitcoin fiyatı geçtiğimiz son iki gün içerisinde yeniden yükselmeye başladı. Coinmarketcap verilerine göre BTC an itibarıyla yeniden 9 bin doların üstüne çıkmış durumda.

Yükselişe Geçti

Bitcoin fiyatı bundan hemen hemen bir hafta önce 9 bin doların altına indi ve o zamandan beri 8 bin dolar seviyesinde duruyordu. Ancak son günlerde yaşanan gelişmeler Bitcoin fiyatını yeniden harekete geçirdi.

Dün özellikle Hindistan’dan gelen olumlu haber, kripto para piyasasını biraz da olsa harekete geçirmiş gibi görünüyor. Bunun yanı sıra Corona virüsü salgının hızla yayılması, insanların bu süreç içerisinde Bitcoin gibi ürünlere yönelmeleri de BTC fiyatını harekete geçirmiş olabilir.

Şu anda yalnızca kripto para piyasasında değil küresel piyasalarda da bir hareketlilik söz konusu. S&P 500 endeksi birkaç gün boyunca düşüş yaşadı ancak şu anda yüzde 4’ten fazla değer kazanmış durumda. BIST 100 endeksinde de neredeyse yüzde 2’lik bir artış söz konusu.

Sıradaki Hedef Ne?

Kripto para piyasasının son derece dalgalı olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla BTC’nin bir sonraki durağının neresi olacağını kestirmek bir hayli güç. Ancak Crypto Michael’a göre şu an için BTC’nin önündeki engel 9 bin 150 dolar seviyesi gibi görünüyor..

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap