Bitcoin Yeniden 8 Bin Doların Üstüne Çıktı

Bitcoin Yeniden 8 Bin Doların Üstüne Çıktı

Paylaş
Bitcoin Yeniden 8 Bin Doların Üstüne Çıktı

Bitcoin fiyatının geçtiğimiz son birkaç gün içerisinde birkaç yüz dolar değer kaybetmesi birçok yatırımcıya pahalıya patladı. Özellikle vadeli işlem piyasalarına baktığımızda yatırımcıların ağır bir darbe aldıklarını görebiliyoruz.

DataMish verilerine göre 8 Mart’ta, yani Bitcoin fiyatının aniden düşmeye başladığı günde BitMEX’te 200 milyon dolarlık uzun pozisyon tasfiye edildi. Bu, Bitcoin fiyatındaki düşüşün yatırımcılar üstündeki etkisinin yalnızca küçük bir göstergesi.

Ne var ki Bitcoin fiyatı 8 bin doların altına düştükten sonra kendini toparlamaya başladı. Bitcoin fiyatı şu an için yeniden 8 bin doların üstüne çıkmış durumda.

Hareketlilik Sürüyor

Bitcoin fiyatının yeniden 8 bin doların üstüne çıkmasıyla birlikte bazı yorumcular yeniden umutlanmaya başladılar. Bazı yorumculara göre BTC’nin 8 bin doların altına düşmesi iyi bir gelişme olarak bile değerlendirebilir. Çünkü BTC fiyatındaki bu düşüşle birlikte 8 bin dolar seviyesinin altındaki CME boşluğu doldurulmuş oldu.

CME Group sözleşmelerindeki bu boşluğun dolmasıyla birlikte kripto para yorumcuları Bitcoin’in yeniden yükselişe geçeceğini düşünmeye başladılar.

Bu süreç içerisinde vadeli işlem piyasasındaki pozisyonların dağılımına baktığımızda birçok yatırımcının uzun pozisyon aldığını görebiliyoruz. DataMish verilerine göre şu anda piyasadaki açık uzun pozisyonların sayısı, kısa pozisyonlara kıyasla ciddi miktarda daha fazla.

Bitcoin fiyatının önümüzdeki birkaç saat/gün içerisinde ne yöne doğru hareket edeceğini kestirmek bir hayli güç. Ancak piyasanın şu an için epey hareketli olduğunu söyleyebiliriz. Skew tarafından aktarılan verilere göre dün Bitcoin opsiyonlarında yeni bir rekor kırıldı ve tüm zamanların en yüksek hacmine ulaşıldı. Bu da şu anda piyasanın ne kadar hareketli olduğunun bir göstergesi.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap