Bitcoin yatırımcıları “HODL”dan memnun: Borsalardaki arz %13’e düştü

Bitcoin yatırımcıları “HODL”dan memnun: Borsalardaki arz %13’e düştü

Paylaş
Uzman Coin: Bitcoin yatırımcıları “HODL”dan memnun: Borsalardaki arz %13’e düştü

Bitcoin yatırımcısı varlıklarına ciddi şekilde sahip çıkıyor. Son dönemde sert düşüşler yaşasa da, genel anlamdaki yükseliş trendini sürdüren en büyük kripto para Çarşamba günü tüm zamanların rekorunu kırarak 69 bin doların da üzerine çıkmıştı.

Uzun vadeli yatırım yapanlar tutmaya devam ediyor

Tüm bu çıkışlar ise Bitcoin yatırımcısını HODL etme konusunda daha da hırslandırmışa benziyor. Zincir üstü veri platformu Glassnode son raporunda, Ağustos ayından beri borsalarda işlem gören Bitcoin arzının, toplam arzın sadece %12.9’luk kısmına denk geldiğini açıkladı.

Platform, Bitcoin’in son ATH’sini gerçekleştirmesinden önce 8 Kasım’da yayımladığı raporda da uzun vadeli yatırımcıların daha önceki döngülerde olduğu gibi, coin’lerinin yine çok az bir kısmını borsalara dağıttığını açıklamıştı. Glassnode ayrıca borsalardaki coin sayısının da azalmaya devam ettiğini söylemişti.

“Likit dolaşıma giren BTC sadece %0.73”

Şirket son raporunda da, LTH’ler (Long Term Hodlers) olarak adlandırdığı uzun vadeli yatırımcı grubunun ellerindeki Bitcoin’lerin çok küçük bir kısmını borsalara taşıdığını belirtti:

“Bu dönem içinde uzun vadeli yatırımcılar, varlıklarının sadece %0.73’lük bölümünü likit dolaşıma taşıdılar”

Sonuç olarak platform adeta Bitcoin yatırımcısının şu andaki fiyat gidişatından mutlu olduğunu ve coin’lerini borsalarda satışa hazır halde tutmak yerine uzun vadeli düşünerek soğuk cüzdanlara çektiğini belirtiyor.

En büyük kripto para ise özellikle Evergrande hakkında çıkan ancak tam anlamıyla doğrulanamayan haberlerin ardından 69 bin dolar seviyesinden sert bir düşüş yaşamıştı. Bitcoin haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 64 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap