“Bitcoin yasaklansın” diyen milyarder Bitcoin satın aldı

“Bitcoin yasaklansın” diyen milyarder Bitcoin satın aldı

Paylaş
Uzman Coin: “Bitcoin yasaklansın” diyen milyarder Bitcoin satın aldı

Yerel medyada yer alan haberlere göre, Norveçli milyarder iş insanı Øystein Stray Spetalen, kripto para borsası Miraiex ve Bitcoin’e yatırım yaptı.

İlginç olan Spetalen’in Bitcoin’e yatırım yapması değil, bu kararın yakın zaman önce Bitcoin hakkındaki açıklamalarına rağmen gelmesiydi. Spetalen, Norveç gazetesi DN’ye, yaklaşık 10 gün önce verdiği bir röportajda Bitcoin’i “saçmalık” olarak nitelendirmişti. Spetalen, o röportajda “Bitcoin, bugün Norveç’in tamamının harcadığı enerji kadar enerji harcıyor. Çevreye son derece zarar veriyor. Yetkililer ve AB bir an önce Bitcoin’i yasaklamalı.” demiş ve bunun karbondioksit emisyonlarını önemli ölçüde azaltacağını söylemişti.

Bugün Norveç basınında çıkan haberlere göre ise ünlü milyarder, hem kripto para borsası Miraiex’e hem de Bitcoin’e yatırım yaptı. Ayrıca Bitcoin’le ilgili fikrinin değiştiğini söyledi. Spetalen, “Gerçekler değiştiğinde fikrimi değiştiririm. Miraiex’in kurucuları Thuc ve Øyvind ile Mart ayı başlarında podcast’in kaydedilmesinden sonraki gün tanıştım ve yanıldığımı anladım. Kjell Inge Røkke’nin Bitcoin’e yatırım yaptığını da okuduğumda aslında her şey çok açıktı. Ben kazanamazken Røkke’nin para kazandığını görmeye tahammül edemem.” ifadelerini kullandı.

Bir başka Norveçli milyarder olan Røkke’nin sahibi olduğu Aker şirketi, Mart ayının başında Seetee adında bir şirket kurarak Bitcoin’e ve Bitcoin madenciliğine yatırım yapmaya başlamıştı. Bu şirketin tüm likit yatırım varlıklarını Bitcoin’de tutması planlanmıştı. Røkke’nin bu hamlesi, Spetalen’i etkilemiş görünüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap