Bitcoin, XRP, MATIC ve ETH: Hafta Sonu Bu Düzeyler Görebilir!

Bitcoin, XRP, MATIC ve ETH: Hafta Sonu Bu Düzeyler Görebilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin, XRP, MATIC ve ETH: Hafta Sonu Bu Düzeyler Görebilir!

FXStreet analistlerine göre, lider kripto Bitcoin (BTC) 45.000  doları dilimliyor ve bir sonraki hedefi 50.000 dolara hazırlanıyor. Ayrıca analistler lider altcoin Ethereum’un (ETH) hafta sonu 3.500 dolara yükselebileceğini tahmin ediyor. FXStreet analisti Filip L’ye göre, Nasdaq’ın galibiyet serisi yakalamasıyla Ripple (XRP) hala rüzgarları destekliyor. Analist, Polygon (MATIC) fiyatının, destek arayışında daha da düşeceğini ve rallinin arkasına daha fazla nakit koyacağını söylüyor. Analistlerin BTC, XRP ve MATIC analizlerini kendi anlatımlarıyla Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

“Bitcoin’in bir sonraki hedefi 50.000 dolar”

Bitcoin fiyatı, son on gün içinde 7.500’den fazla değer kazandıktan sonra 45.000 dolara ulaştı. Bu direnç seviyesi, yılın başından beri her test edildiğinde BTC fiyatını reddetmeyi başarmış olsa da, sonunda bunu kırmak için yeterli satın alma baskısı var gibi görünüyor.

Lider kripto para günlük grafikte 45.500 doların üzerinde kapanmayı başarırsa, bir kırılma sinyali verecek. Taraflı yatırımcılar, Bitcoin fiyatını yükselterek piyasaya geri dönmeye çalışabilirler. 200 günlük hareketli ortalama 48.000 dolar yükselişte direnç olarak hareket edebilir, ancak sonuçta BTC 50.000 doları hedefleyebilir.

BTC Piyasası: Bitcoin, XRP, MATIC ve ETH: Hafta Sonu Bu Düzeyler Görebilir! 1

Bitcoin’in tarihi yükseliş trendinin yeniden başlamasına işaret edebilecek 45.500 doların üzerinde bir günlük mum çubuğuna dikkat etmek gerekiyor.

“Ripple fiyatı patlamaya hazır”

Ripple (XRP) fiyatı, hem alıcıların hem de satıcıların birbirine doğru itildiği devam eden bir konsolidasyonda sıkıştı. NATO, G7 ve AB toplantıları aradan çekilirken, kripto para birimlerinin bağlantılı olduğu Nasdaq hafta sonundan önce bir galibiyet serisi kaydetmenin eşiğindeyken, rüzgarların daha da hızlanmasını bekliyoruz. Bu duygu değişikliği, hemen yukarıdaki 200 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) ile XRP fiyatının 0,90 dolara yükselmesine yardımcı olacak.

XRP fiyatı Perşembe günü şimdiden bir kırılmaya hazır görünüyordu, ancak Biden’ın Ukrayna çevresinde birkaç toplantı için Avrupa’da olmasının kuyruk riski, boğaların performans gösterme iştahına baskı uyguladı. Bunun yerine, alıcılar ve satıcılar birbirine doğru itilirken XRP fiyatı daha düşük zirveler ve daha yüksek diplerde konsolidasyonuna devam ediyor. Bir kırılmanın gerçekleşmesi sadece an meselesi ve küresel piyasalar, özellikle Nasdaq, XRP’ye ek destek sağlaması gereken bir galibiyet serisinde olduğundan, bunun bir ralli şeklinde olmasını bekliyoruz.

Ripple fiyatı, ilk çıkışında, Kasım ayının sonuna kadar uzanan tarihi bir önemli seviye olan 0,8791 dolar ile karşılaşacak. Daha önceki olaylarda olduğu gibi özel bir önem taşıyor. Mumlar ya oldukça açık bir şekilde delip geçmiştir ya da her seferinde sadece mumun fitili içinden geçebilmiştir. Ancak mumun gerçek gövdesi ne yukarısında ne de altında kapanamamış veya açılamamıştır. Oradan, 200 günlük SMA 0,9090 doların hemen üzerindeyken, yapılacak sıçrama artık 0,90 dolara çok uzak değil.

BTC Piyasası: Bitcoin, XRP, MATIC ve ETH: Hafta Sonu Bu Düzeyler Görebilir! 2

Piyasalar, Ukrayna’da bir ateşkes veya ateşkes konusunda temel bir bakış açısı olmadan hafta sonuna girmeye hazırlanırken, Putin’in nükleer silah kullanmaya karar vermesi durumunda traderlar gergin olmaya devam edecek. Bu, güvenli limanlara kaçış ve risk varlıklarının portföylerden atılmasıyla 0,7843 dolara gerileme anlamına geliyor. Düşüş hızlanırsa, aylık pivot 0,76 dolar ile kesişen 55 günlük SMA’nın herhangi bir düşüşü yakalayabilecek çifte destek sağlayabilir.

“MATIC fiyatı toparlanmaya hazır”

Polygon (MATIC) fiyatı, bu sabah 1,643 dolar seviyesindeki aylık pivot yakınında kesin bir şekilde reddediliyor. MATIC fiyatı, düşüşte ayıların kısa bir süre için dahil olduğunu gördüğünden ve erken reddetme bugün yükselişi daha da sınırladığı için süreçte %1’in üzerinde bir değer kazanıyor. Fiyat, tarihi temel seviyeden veya 55 günlük Basit Hareketli Ortalama’dan (SMA) sıçrayabileceği ve 200 günlük SMA’nın bir üst sınır olarak 1,751 dolara doğru bir yükseliş yaratabileceği 1,572 dolara doğru daha da düşebilir.

MATIC fiyatı, bu işlem haftasında art arda beş artışla çıkışın zirvesindeydi. Ancak bunun yerine, aylık pivotun yakınında 1,643 dolardan reddedildikten sonra fiyat bu sabah kısa kesildi. Reddedilmeyle birlikte, MATIC fiyatı, ayıların açığa çıkması ve boğaların kâr etmesiyle arka ayağa itildi.

BTC Piyasası: Bitcoin, XRP, MATIC ve ETH: Hafta Sonu Bu Düzeyler Görebilir! 3

Polygon fiyatı muhtemelen, boğaların sıçraması ve MATIC fiyat hareketinin 1,751 dolara yükselmesi için bolca alan sağlayabilecek çifte destek kuşağı olarak 55 günlük SMA ve tarihi pivot seviyesi ile 1,572 dolar civarında daha destekleyici seviyelere geri dönecek. Bu 1,751 dolar, 200 günlük SMA ve başka bir tarihi önemli seviye ile yukarı yönde çifte kapak tutuyor. Bununla, sağlam bir trade %10 kazanç sağlayabilir.

Aylık pivotun zayıflamasıyla birlikte, 1,572 dolar seviyesinin altına gerilerse MATIC fiyatının düşmesi riski var. Bu, ayıların yeşil yükselen trend çizgisine karşı boğaları itmesi ve ralliyi etkili bir şekilde boğa tuzağına çevirmesi için daha fazla alan açacaktır. Yeşil yükselen trend çizgisi kırılırsa, ralli 1,35 dolara doğru tamamen geri çekilebilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap