Bitcoin Whitepaper’ı Macbook’lardan Kaldırıldı

Bitcoin Whitepaper’ı Macbook’lardan Kaldırıldı

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Whitepaper’ı Macbook’lardan Kaldırıldı

Apple, Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin whitepaper’ını macOS Ventura beta sürümünden kaldırdı.

Daha evvel, Satoshi Nakamoto’nun oluşturduğu Bitcoin whitepaper’ının son beş yıldır ortaya çıkan tüm MacOS’larda yer aldığı gözlemlenmişti.

Apple odaklı haberler üreten 9to5Mac, global teknoloji devi Apple’ın, macOS Ventura 13.4 beta sürümünde Virtual Scanner II isimli tarayıcı uygulamasını kaldırdığını bildirdi. Bu tarayıcının kaldırılmasıyla, Bitcoin whitepaper’ı da ortadan kalkmış oldu.

Bitcoin Whitepaper’ı Macbook’lara Veda Etti

2017’den beri üretilen Apple Macbook’larda yer alan Bitcoin whitepaper’ı, macOS sürümündeki Virtual Scanner II içerisinde tespit edilmişti. Bu whitepaper’ın neden Macbook’larda bulunduğu bilinmezken, Apple’ın son atağıyla ortadan kaldırıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan 9to5Mac, “Bu, hem Bitcoin tanıtım dokümanının hem de dahili aracın asla olağan kullanıcılar tarafından bulunamayacağına dair orjinal teorimizi çabucak hemen doğruluyor.” dedi.

Bitcoin whitepaper’ının Macbook’larda yer alması, çeşitli söylentileri de beraberinde getirmişti. Birçok kişi Apple mühendislerinin şakasından ibaret olduğunu düşünürken, birtakım şahıslar de Apple içerisinde Bitcoin maksimalistlerinin yer aldığını düşünüyordu. Kripto ekosistemini heyecanlandıran ve meraklandıran bu olay, Apple’ın atılımıyla sona ermiş oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap