Bitcoin ve Kriptolarda Etkili Yükseliş Geldi – Halving Etkisi mi?

Bitcoin ve Kriptolarda Etkili Yükseliş Geldi – Halving Etkisi mi?

Paylaş
Bitcoin ve Kriptolarda Etkili Yükseliş Geldi – Halving Etkisi mi?

Kriptokoin – Yazının yazıldığı sırada Bitcoin ve kriptolarda etkili bir yükseliş gerçekleşmiş durumda. Hatırlanacağı üzere dün bir yeni göstergenin Bitcoin’de hedef fiyat olarak 8.570 dolara işaret ettiğini belirtmiştik. geldiğimiz noktada gecenin geç saatlerinden itibaren başlayan yükseliş kripto para piyasasına önemli ivmeler kazandırmış durumda.

Bitcoin ve kriptolarda yükseliş

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin yaklaşık olarak 8.000 dolar seviyelerine gelmek için mücadelesini sürdürüyor. Lider kripto para birimi % 6’ya yaklaşan yükselişle 7.900 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bitcoin’de son 24 saatte oluşan hacim ise 25 milyar dolar seviyelerinde. Bitcoin piyasa değerini 144 milyar dolara taşıdı. Piyasa hakimiyeti ise % 68 seviyelerinde.

Ethereum

Ethereum’a baktığımızda son yükselişle fiyat 144 dolar seviyelerine gelmiş durumda. ETH’deki yükseliş % 5 seviyelerinde.

Son yükselişle birlikte Ethereum’un piyasa değeri 16 milyar dolar seviyelerine gelmiş durumda.

Ripple XRP

Ripple’ın XRP’si ise uzun zamandır kıramadığı bir direnç olan 0.20 dolar seviyesini aşarak yükselişte diğer koinleri geride bıraktı.

Yüzde 12 yükselişin gerçekleştiği XRP’de fiyat da 0,22 dolar seviyelerine gelmiş durumda.

Diğer Koinler

İlk on içerisinde yer alan koinlerin hepsi yeşil renge bürünmüş durumdalar. Bitcoin Cash % 7 yükselişle 243 dolardan işlem görüyor.

Litecoin % 3.40’lık yükselişle 45 dolardan, EOS % 4’lük yükselişle 2,85 dolardan, Binance Coin % 6’lık bir yükselişle 15 dolardan, Bitcoin SV % 4’lük yükselişle 117 dolardan ve son olarak Monero ise % 8’lik bir yükselişle 59 dolardan işlem görüyor.

Halving Etkisi mi?

Gelinen bu noktada yükseelişin halving kaynaklı olduğunu söylemek zor. Ancak Bitcoin’de yükseliş durumu devam eder ve 5 haneli değerlerin üstüne doğru çıkış devam ederse bir halving etkisinden söz edilebilir.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap