Bitcoin ve Kripto Paralarla Online İşlem Yapmanın Yolları

Bitcoin ve Kripto Paralarla Online İşlem Yapmanın Yolları

Paylaş
Bitcoin ve Kripto Paralarla Online İşlem Yapmanın Yolları

Kripto para gelip geçici bir moda değil, kalıcı olacak. Kripto sektörü on yıl öncesinde hayal dahi edemeyeceğimiz hızda ve şekilde büyüyor. Bu kripto paraların vahşi, vahşi batısıydı. Şimdi ise, internette birçok alışverişte kullanabiliyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Bitcoin’in astronomik yükselişinin ve düşüşünün yanı sıra koinler için geliştirilen yeni ve daha iyi sistemlerin de ortaya çıkışına şahit olduk. Artık ihtiyacınız olan şey kripto para cüzdanı ve dönüştürmeleri daha kolay yapmak için birkaç program. Bunun sonrasında geriye kalan tek şey blockchain temelli internet parasıyla alabileceğiniz servisler ve ürünler arasında tercih yapmak.

Biraz da Eğlence!

Şimdi, cüzdanınızda kripto para hazır şekilde bekliyor. Madencilik yaparak yada satın alıp yatırım yaparak yükselişini izlediniz. Bu durumda yapmanız gereken ilk şey nedir? Eğer düşündüğünüz kadar emek harcadıysanız biraz da tadını çıkarmalısınız. Online oyunlarla biraz eğlenin. Özellikle Asya’da olmak üzere kripto paralarla ödeme yapmanıza olanak sağlayan birçok web sitesi var. Dünyanın neresinde olursanız olun daftar sbobet’e girip, bahis oynayarak paranızın yığılmasını izleyebilirsiniz. Paranızı nasıl alacağınızı da kendiniz seçebilirsiniz. Kripto parasını nakde çevirmek isteyenler için bu harika bir yöntem.

Debit Kartı

Kripto paranızı kullanmanın bir diğer yolu da kripto debit kartı edinmek. Koinlerinizi, her yerde kullanabileceğiniz ön ödemeli kartlara çevirebileceğiniz sistemler bulunuyor. Amazon, eBay yada nerede isterseniz orada kullanabilirsiniz. Hatta büyük ihtimalle faturalarınızı dahi ödeyebilirsiniz. Hepsinin de ötesinde, nakit paralarda olduğu gibi, kripto paralarınız da borsanın günlük kuru üzerinden hesaplanacak. Kripto para piyasası gerilerken paranızı harcayıp harcamamak tamamen size kalmış. Bu seçeneğin esnekliği başka hiçbir sistemle karılaştırılamaz.

Doğrudan Alın

Eğer gezmeyi yada alışverişi seviyorsanız otel, uçuş ve hatta araç kiralama ödemelerini kripto ile almaya gönüllü web siteleri var. Expedia.com Bitcoin ile ödeme kabul eden ilk seyahat firması oldu. Microsoft da Bitcoin kabul etmede öncülerden biri. Son yazılımı, oyun donanımları, laptop ve aksesuarları herhangi bir üçüncü partiye ihtiyaç duymadan doğrudan kripto cüzdanınızla alabilirsiniz. Akla gelebilecek her ürüne sahip Shopify.com da koinle ödeme olanağı sunuyor.

Bu hareketi takip eden kişiler potansiyelinin farkındalar. Küresel ekonomilerin ve desteklenen para birimlerinin bir son kullanma tarihi olduğunu görüyorlar. İşte bu yüzden kripto para her zaman lider olacak. Verimli, mantıklı ve işe yarıyor. Diğer ticaret firmalarının da buna dahil olması an meselesi. Ve olacaklar.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap