Bitcoin ve Kripto Paralardan Pasif Gelir Elde Etmenin Yolları

Bitcoin ve Kripto Paralardan Pasif Gelir Elde Etmenin Yolları

Paylaş
Bitcoin ve Kripto Paralardan Pasif Gelir Elde Etmenin Yolları

Kriptokoin – Neredeyse hiç çaba sarf etmeden para kazanmak ister misiniz? Birkaç alım satım yapmayı denemeniz durumunda, kriptodan pasif bir gelir elde edebilirsiniz.

Kripto paralardan gelir elde etme

Kripto para endüstrisi olgunlaştıkça, varlıklarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza imkan sağlamak üzere daha fazla hizmet ve yenilik kırpılıyor. Tıpkı tasarruf sahiplerinin ve yatırımcıların geleneksel finansmanda yaptıkları gibi, kripto para sahipleri de sabırla HODL’dan daha fazlasını yapmak istiyorlarsa koinlerini kendileri için de çalıştırabilirler.

Madencilik artık çoğu kripto paradaki bireyler için karlı olmayabilir ve airdropları araştırmak biraz zor olabilir. Bu yüzden, 2019’da kriptodan pasif bir gelir elde etmenin bazı yolları var. İşte o yollar….

Kripto paralardan faiz geliri elde etmek

Özel anahtarlarınızdan ayrılmak ve kripto paranızı kripto ödünç verme platformunda tutmak istiyorsanız, Celsius Network veya BlockFi gibi bir şirkette bir faiz hesabı açarak BTC, ETH ve diğer birçok koin veya tokenle ilgilenebilirsiniz

Yukarıda belirtilen şirketlerin kilitlenme süreleri veya minimum mevduatları bulunmuyor. Bununla birlikte, kazandığınız faiz miktarı belli ki sahip olduğunuz token sayısına bağlı olarak değişecek. Örneğin BlockFi, 0-5 arası BTC’de % 6,2 ve 5 BTC’nin altında yalnızca % 2,6 oranında yıllık faiz ödüyor.

Önemli bir kripto para kaynağınız yoksa, paranızı sizin için çalışmasını sağlamanın bir başka yolu da fiat’ı TRUEUSD gibi sabit bir para birimine dönüştürmek olacak. Bankanızdaki paranız boş boş duracağına, Celsius Network’te yılda yüzde 10 oranında faiz alabilirsiniz. Fiat’a erişmeniz gerekiyorsa, şifrenizi teminat olarak kullanarak da kredi alabilirsiniz.

Kriptolarınızı herhangi bir platformda saklamayı düşünmeden önce kendi araştırmalarınızı yaptığınızdan emin olun. Özel anahtarlarınızı soğuk cüzdanlarda bulundurmama riskiyle karşılaşacaksanız, en azından platformun koruyucusunun kim olduğunu ve herhangi bir sigorta poliçesinin olup olmadığını öğrenin.

Proof of Stake koinleri

Birçok kişi yeni madenciliği denemeye çağırıyor ancak tahsis (staking) çok daha az çaba gerektirir. Tezos, Dash, Stellar ve Decred’ın ötesinde, koinleri yalnızca belirlenmiş bir cüzdan veya tahsis havuzuna yerleştirerek para kazanmanıza olanak tanıyan birkaç Proof of stake Koini bulunmakta.

Tezos’u kazanmak için takas cüzdanınızı Coinbase ve Binance’te bile kullanabilirsiniz. Kullanıcılar elbette XTZ’yi kendi hesaplarının içinden çıkarabilir, ancak döviz kurları kazancınızın bir yüzdesini alacak.

Ethereum ve Cardano’da tahsis durumu yakında Cardao’nun Shelley yükseltmesini tamamladığı ve ETH’nin PoS’a uzun süredir beklediği hamlesini yaptığı için kısa sürede sıcak bir konuşma konusu haline gelecek.

Her koine zaman ayırmaya değer olup olmadığını görmek için gereken ROI’leri ve kilitlenme sürelerini kontrol ettiğinizden emin olun. Ayrıca, istediğiniz gelirin pasif gelir olup olmadığını veya ağda oy kullanma hakkını kazanmayı da unutmayın.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap