Bitcoin ve Ethereum Madenciliği için Labaratuvar

Bitcoin ve Ethereum Madenciliği için Labaratuvar

Paylaş
Bitcoin ve Ethereum Madenciliği için Labaratuvar

Kripto para madenciliğinde artan enerji ihtiyacının çevreye etkisini araştırmak üzere Hollanda’da ITB2 veri merkezi tarafından Bitcoin ve Ethereum madenciliği için bir labaratuvar kuruldu.

Blockchain teknolojisinin giderek yaygınlaşması ve gün geçtikçe yatırımcısının artması, enerji kullanımının da hızlı bir şekilde artmasına neden olmakta. Labaratuvarda bu noktadan yola çıkarak enerji tüketimi ve küresel ısınma açısından Blockchain teknolojilerinin etkisini test etmek için kuruldu.

Hollanda’nın Apeldoorn bölgesinde 2013 yılında açılan tesis, Avrupa’nın en önemli enerji tasarrufu sağlayan veri merkezi olarak gösteriliyor.

ITB2 veri merkezinin kurucusu Niel Hensen yaptığı bir açıklamada

Veri merkezi teknolojileri olarak elbette yenilikçi ve devrimci olmalıyız. Bunun için yapmamız gereken yeni teknolojik gelişmeleri takip etmektir. Hali hazırda bizimle çalışan ve gelecekte de birlikte çalışma potansiyelimiz olan müşterilerimizin isteklerine baktığımızda kripto para ve blockchain teknolojisini ön plana almamız gerektiğini düşündük ve böylesi bir şeye karar verdik.

Geçtiğimiz ay yapılan bir araştırmada, 2018 yılı sonuna kadar Bitcoin ve Ethereum madenciliğinde harcanan enerjinin, dünyada kullanılan tüm enerjinin binde 5’ini oluşturacağını ortaya çıkarmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap