Bitcoin ve Ethereum Düşüyor, Ripple Yükseliyor

Bitcoin ve Ethereum Düşüyor, Ripple Yükseliyor

Paylaş
Bitcoin ve Ethereum Düşüyor, Ripple Yükseliyor

2 Mart tarihi itibariyle genel olarak kripto para dünyasında aşağı yönlü bir düşüş hakim. Kripto paralar Mart ayında da güzel bir başlangıç yapamadı ve birçok kripto parada düşüşler yaşanıyor. Yükselişe geçen kripto paralar arasında Ripple ve Litecoin gibi altcoinler yer alsa da tabloya genel olarak bakıldığı zaman piyasada ciddi düşüşler kendini gösteriyor.

Mart ayı itibariyle gözler her zaman olduğu gibi Bitcoin’deydi. Ancak Bitcoin yine istenileni veremedi ve 3865 dolara geriledi. Geçmiş güne kıyasla olduğu yeri koruyan Bitcoin, 4000 dolar sınırı aşmak için mücadeleye devam ediyor. Bitcoin’de son 24 saat içerisinde toplam 8,1 milyar dolarlık işlem gerçekleşti. Bu işlemlerden sonra an itibariyle Bitcoin’in toplam işlem hacmi 67,8 milyar dolara ulaştı. En yakın rakibi olan Ethereum’a yüzde 400’den fazla fark atmış durumda.

Ethereum’da da durum pek farklı değil. Düne kıyasla Ethereum’da yüzde 0,3 oranında değer kaybetti. Ethereum yaşadığı bu düşüşten sonra 137 dolar seviyesine geriledi. Ethereum geliştiricileri henüz daha yeni Constantinople güncellemesini yaptı. Bu güncellemenin olumlu geri dönüşü Ethereum’a daha yansımadı. Yapılan bu güncellemenin, Ethereum’a yapacağı olumlu etkisi ise herkes tarafından merakla bekleniyor.

Mart ayına ciddi bir yükselişle giren kripto para ise Ripple oldu. Ripple son bir gün içerisinde %1,73 oranında artış yaşadı. Ripple şu an 0,31 dolardan işlem görüyor. Ripple’ın toplam piyasa hacmi ise 13,2 milyar dolarla son zamanların rekorunu kırdı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap