Bitcoin ve diğer kripto paralar neden düşüşte?

Bitcoin ve diğer kripto paralar neden düşüşte?

Paylaş
Bitcoin ve diğer kripto paralar neden düşüşte?

Çinli yetkililerin, önde gelen kripto para birimi borsası Binance’in Şanghay ofisine baskın düzenlediği ve kapattığı bildirildi. Bugün piyasalarda yaşanan çöküşün ve Bitcoin’deki gerilemenin bu haberden kaynaklandığı iddia ediliyor.

Adsız yerel kaynaklara atıfta bulunan The Block, polisin bir baskınla Binance’in Şanghay ofislerini kapattığını yazdı. Şanghay bölgesinde 50-100 arası Binance çalışanı olduğu bildirildi.

Çinli finans otoriteleri herkesi ihbar etmeye çağırdı

Söz konusu baskın, son dönemde Çin’in kripto para alanına ilgi duymaya başladığına yönelik gelen haberlerin ardından hayal kırıklığına sebep oldu. Bugün yaşanan çöküşün büyük ihtimalle bundan kaynaklandığı düşünülüyor.

Son bildirime göre Çin’in finans otoriteleri, halkı sanal varlık ticareti yapan işletmeleri, ülkenin merkez bankası olan Çin Halk Bankası’nın Şanghay merkezine rapor etmeye çağırdı.

Binance CEO’su: “Ofisler artık eskidi.”

Binance, 2018’de Malta’da ofisler açarak ada ülkesinin kripto para dostu düzenleyici projelerini hızlandırmıştı. Şirket geçtiğimiz ay, söylentilere göre ülkenin kripto para karşıtı duruşuna rağmen Çin’in başkenti Pekin’de de ofisler açtı.

Ancak şirketin CEO’su Changpeng Zhao’ya göre ofisler artık tarihi geçmiş bir konsept. 19 Kasım’daki bir tweette Zhao, “Ofis ve genel müdürlük, SMS ve MMS gibi eski kavramlardır. Zaman akıyor… ” demişti.

cointelegraph

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap