Bitcoin ve Bu 9 Altcoin İçin Taze Kestirimler Çıktı: İşte Seviyeler!

Bitcoin ve Bu 9 Altcoin İçin Taze Kestirimler Çıktı: İşte Seviyeler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin ve Bu 9 Altcoin İçin Taze Kestirimler Çıktı: İşte Seviyeler!

Son zamanlarda Bitcoin ve çoğu büyük altcoin, kısa vadeli eğilimde olası bir değişikliği işaret ederek, acil destek seviyelerinin üzerinde kalmaya çalışıyor. Analist Rakesh Upadhyay’ın, BTC, ETH, BNB, XRP, LUNA, SOL, ADA, AVAX, DOT ve DOGE hakkındaki tahminlerini Kriptokoin.com olarak yakından inceliyoruz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin ve Bu 9 Altcoin İçin Taze Kestirimler Çıktı: İşte Seviyeler! 1

Bitcoin ve aLtcoin projeleri için tahminler

Bitcoin (BTC) ve çoğu büyük altcoin, ilgili destek seviyelerinden sıçrayarak yeni haftaya olumlu bir notla başlamaya çalışıyor. Bitcoin, 42.594 dolarda sert bir dirençle karşı karşıya kalıyor ve bu, ayıların daha yüksek seviyelerde satmaya devam ettiğini gösteriyor. Ayılar, fiyatı hareketli ortalamaların altına çekmeye çalışırken, boğalar fiyatı bunun üzerinde tutmaya çalışıyor. Her iki hareketli ortalama da düzleşti ve göreceli güç endeksi (RSI) orta noktaya yakın, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Fiyat hareketli ortalamaların altına düşerse BTC/USDT çifti 37.000 dolara düşebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin ve Bu 9 Altcoin İçin Taze Kestirimler Çıktı: İşte Seviyeler! 2

Ether (ETH), 19 Mart’ta genel dirençten 3.000 dolara düştü, ancak ayılar 20 Mart’ta fiyatı hareketli ortalamaların altına çekemedi. Bu, boğaların küçük düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Boğalar, fiyatı 3.000 doların üzerine çıkarmaya ve simetrik üçgenin direnç çizgisine meydan okumaya çalışacak. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviyedir çünkü bunun üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde olası bir değişikliği işaret edecektir. ETH/USDT çifti daha sonra 3.500 dolara yükselebilir.

BNB için sıcak tahminler

BNB, 17 Mart’ta 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) (390 dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı, ancak boğalar bu avantajı geliştiremedi. 19 Mart mum çubuğundaki uzun fitil, daha yüksek seviyelerde satış olduğunu gösteriyor. BNB/USDT çifti 20 Mart’ta 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (386 dolar) geri döndü. Boğaların fiyatın bu seviyenin altına düşmesine izin vermemesi küçük bir olumlu nokta. Bu, boğaların düşüşlerde satın aldığını gösterir. Fiyat yükselir ve 407 doların üzerine çıkarsa, yukarı hareket devam edebilir ve parite 425 dolara yükselebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin ve Bu 9 Altcoin İçin Taze Kestirimler Çıktı: İşte Seviyeler! 3

Ripple (XRP), 18 Mart’ta 20 günlük EMA’dan (0,77 dolar) sıçradı ve 19 Mart’ta düşüş trendi çizgisine ulaştı. Ayılar yine bu seviyeyi savundu ancak fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekemedi. Bu, düşüşlerde güçlü alım olduğunu gösteriyor. Her iki hareketli ortalama da yükselmeye başladı ve RSI pozitif bölgede, bu da en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu gösteriyor. Boğalar, fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerinde iter ve sürdürürse, alım daha da hızlanabilir ve XRP/USDT çifti 0,91 dolara yükselebilir.

LUNA’da alım yapılıyor

Terra’nın LUNA tokeni, 18 Mart’ta 20 günlük EMA’dan (86 dolar) sıçradı ve bu, duyarlılığın olumlu olduğunu ve tüccarların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Alıcılar, ayıların güçlü bir savunma oluşturduğu 96 dolardaki sert genel dirence kadar fiyatı itti. Boğalar bu engeli aşarsa, LUNA/USDT çifti tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 105 doları yeniden test edebilir. Boğaların, yükseliş trendinin yeniden başladığını işaret etmek için fiyatı bu seviyenin üzerine itmesi ve sürdürmesi gerekecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin ve Bu 9 Altcoin İçin Taze Kestirimler Çıktı: İşte Seviyeler! 4

Solana (SOL), 19 Mart’ta düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkmaya çalıştı ancak ayıların başka planları vardı. Seviyeyi savundular ve fiyatı 20 Mart’ta 20 günlük EMA’ya (87 dolar) düşürdüler. Alıcılar 20 günlük EMA’yı başarıyla savundular ve fiyatı tekrar düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, azalan üçgen deseni geçersiz olacaktır. Negatif bir kurulumun başarısızlığı, bir arıza beklentisiyle satmış olabilecek birkaç ayıyı tuzağa düşürdüğü için olumlu bir işarettir.

Gözde altcoin ADA’da boğalar aktif

Cardano (ADA), 19 Mart’ta 20 günlük EMA’nın (0.86 dolar) üzerine yükseldi ve boğalar, ayıların 20 Mart’ta fiyatı seviyenin altına çekme girişimlerini durdurdu. Bu, alıcıların bir yardım rallisi başlatmaya çalıştıklarını gösteriyor. Boğalar şimdi fiyatı 1 dolarda genel direncin üzerine çıkarmaya ve sürdürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, trendde olası bir değişiklik önerecektir. ADA/USDT çifti daha sonra 1.26 dolardan bir sonraki genel direnç seviyesine yükselebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin ve Bu 9 Altcoin İçin Taze Kestirimler Çıktı: İşte Seviyeler! 5

AVAX 18 Mart’ta alçalan kanalın üzerinde kapandı ve boğalar 20 ve 21 Mart’ta koparma seviyesini başarıyla savundu.20 günlük EMA (78 dolar) yükseldi ve RSI, alıcılara avantaj sağlayarak pozitif bölgeye sıçradı. Boğalar fiyatı 93 doların üzerinde tutar ve sürdürürse, AVAX/USDT çifti psikolojik seviyeye 100 dolardan yükselebilir. Ayılar ralliyi bu seviyede durdurmaya çalışabilir, ancak boğalar fazla zeminden vazgeçmezse, bunun üzerinde bir kırılma olasılığı artar.

Popüler altcoin DOT direnci kırmış görünüyor

Polkadot (DOT), 19 Mart’ta genel direncin üzerinde 19 dolardan kırıldı ve kapandı, ancak boğalar bu avantaj üzerine inşa edemedi. Ayılar bu fırsatı değerlendirdi ve fiyatı 20 Mart’ta 19 doların altına çekti. Küçük bir pozitif, boğaların fiyatın hareketli ortalamaların altına düşmesine izin vermemesidir. Düz hareketli ortalamalar ve orta noktanın hemen üzerindeki RSI, ayıların kontrolünü kaybediyor olabileceğini gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden yükselirse, boğalar genel engeli 20 dolardan temizlemeye çalışacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin ve Bu 9 Altcoin İçin Taze Kestirimler Çıktı: İşte Seviyeler! 6

Dogecoin (DOGE), 19 Mart’ta 20 günlük EMA’nın (0,12 dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı ancak boğalar daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Ayılar, fiyatı 20 Mart’ta 20 günlük EMA’nın altına çekti. 20 günlük EMA düzleşiyor ve RSI orta noktanın hemen altında, bu da satış baskısının düşebileceğini gösteriyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde zorlar ve sürdürürse, DOGE/USDT çifti 50 günlük SMA’ya (0,13 dolar) doğru yükselebilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap