Bitcoin ve Blockchain Dünyasında Geçtiğimiz Hafta Neler Oldu?

Bitcoin ve Blockchain Dünyasında Geçtiğimiz Hafta Neler Oldu?

Paylaş
Bitcoin ve Blockchain Dünyasında Geçtiğimiz Hafta Neler Oldu?

Kriptokoin – Kripto para dünyası geçtiğimiz hafta son Bitcoin ve blockchain ile ilgili önemli gelişmelere tanıklık etti. Gelin hep birlikte son bir hafta neler oldu kısaca bir bakalım.

Kripto’da Geçtiğimiz Hafta

RBC, Kripto Varlık Borsasını Başlatabilir: Kanada merkezli yayın organı Logic tarafından verilen habere göre Kanada’nın yönettiği varlıklar ile 660 milyar dolara sahip en büyük bankası olan  Royal Bank of Canada’nın Bitcoin ve Ethereum’un da dahil olduğu bir kripto para borsası kurmayı planladığı ifade ediliyor.

Çin Hükümeti Destekli Run Xinhua Bitcoin Makalesi Yayınladı: Bu haftanın başlarında, Çin’in en çok okunan haberi olan Xinhua, Bitcoin hakkında bir makale yayınladı. Majalenin başlığı: “Bitcoin: Blockchain Teknolojisinin İlk Başarılı Uygulaması” şeklinde olan makaleyi Twitter’da pek çok kişi çığır açan bir gelişme olarak görüyor. Elbette, kripto para biriminin farkındalığını arttırdı, ancak birçoğunun Twitter’da çizdiği kadar yüksek profilde değildi. Bu makalede, çevrimiçi olarak bazı çevirilerde, iklim için kötü olan ve karaborsa işlemlerinde kullanılan “en önemlisi / merkezsiz” fenomen olan kripto para birimini ele alıyor. Ayrıca, kripto pazarlarının aşırı volatil niteliğine de değiniyor.

Bakkt, Nakit Takas Vadeli İşlemlerini Başlatacak: Bakkt’ın Bitcoin satış hacmi günlük 10 milyon dolara ulaşacak kadar büyürken, şirket nakit anlaşmalı vadeli işlem sözleşmeleri başlatmak istediğini açıkladı. New York’taki bir konferansta Bakkt CEO’su Adam White, “Nakit paraya çevrilmiş bir sözleşme sunma niyetindeyiz” açıklamasında bulundu.

Compound, Andreessen Horowitz’den 25 Milyon Yatırım Aldı: Andreessen Horowitz meşhur adıyla a16z, Paradigm, Bain Capital Ventures ve Polychain Capital’den 25 milyon dolar fon toplayarak Compound’a yatırım yaptı. Compound CEO’su Robert Leshner, şirketinin hedeflerinin “2020’nin sonuna kadar“ kripto borsaları, emanetçiler ve cüzdanlarla entegre olacağını” vurguluyor.

Ethereum İstanbul Hard Forku Yakında: Ethereum İstanbul Hard Forkunun 4 Aralık’ta gerçekleştirileceğini açıkladı. İstanbul hard forku, Ethereum’a altı önemli kod değişikliği getirecek. Bir değişiklik, bir CoinDesk raporuna göre “uygulama geliştiricileri için ethereum blockchain hakkındaki verileri geri çağırmanın hesaplama maliyetlerini artıracak” olan EIP 1884 şeklinde. Diğer değişiklikler blok zinciri kullanıcıları için gaz / fiyat limitlerini değiştirmeye odaklanmış durumda.

PayPal Pornhub ile İlgili İşlemleri Durdurdu: PayPal kısa süre önce Pornhub’a verdiği ödeme desteğinin artık verilmeyeceğini açıkladı. Çoğu kimse bu hamlenin  PayPal’ın merkeziyetçi, dijital ve sansüre dayanıklı alternatifleri olduğundan, bunun kripto para birimi alanı için boğaya işaret edebileceğini vurguluyor.

Abra Kripto Uygulamasını 60 Yeni Dijital Varlık Ejkeyerek Destekliyor: Finans teknolojisi girişimi Abra, ABD’deki tekliflerini bir kripto benimseme hareketine bağlı olarak destekliyor. CoinDesk’e göre, uygulama Cosmos, MakerDAO’nun DAI’sı ve Bitcoin SV gibi kripto paralar da dahil olmak üzere 60 yeni kripto para birimi ekliyor ve kullanıcıların banka mevduat limitlerini iki katına çıkarıyor. Yeni varlıklar sonunda ABD dışındaki Abra müşterileri için de aktif hale getirilecek.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap