Bitcoin ve Altcoinler Sert Düştü: Sırada Ne Var?

Bitcoin ve Altcoinler Sert Düştü: Sırada Ne Var?

Paylaş
Bitcoin ve Altcoinler Sert Düştü: Sırada Ne Var?

Kriptokoin – Analistlerin Bitcoin (BTC) piyasasında beklediği dalgalanma sonunda gerçekleşti. Geçtiğimiz birkaç saat içinde, önde gelen kripto para birimi sadece birkaç saatlik bir sürede yüzde 6’lık bir düşüşle 9 bin 200 dolardan 8 bin 700 dolar seviyelerine geriledi.

Bitcoin Price Tanks Below $9,000; What Comes Next? 1

Peki, analistler iki hafta süren 9.000 ila 9.500 dolar arasında değişen bu son hamleye nasıl cevap veriyorlar?

Analistler, en azından kısa süreli bir zaman dilimi için fazla yüksek değerlere zaten işaret etmemişlerdi. Popüler kripto para birimi yatırımcısı DonAlt, birkaç hafta önce yayınladığı ve 9 bin dolarda güçlü destek oluştuğunu belirten bir grafiğin hala geçerli olduğunu gözlemledi. Grafik BTC’nin 8 bin 400 dolarda tutunması gerektiğini yoksa daha fazla düşebileceğini gösteriyor.

Bu hamle daha önce ifade edilen düşüş sapmalarını tatmin ediyor. Daha önceden bildirildiği üzere, popüler bir tüccar olan CryptoHamster, dün gece bir tweette BTC’nin, Stokastik Göreceli Güç Endeksi ve Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama göstergesi ile bir saatlik zaman dilimi üzerinde düşüş farklılıkları gördüğünü belirtti. Bu durum BTC düşerken zayıflığı işaret ediyordu.

Bitcoin’in Düşüşü Nerede Durur?

Peki, bu hamlede Bitcoin için düşüş nerede bitecek?

Bir Bloomberg köşe yazarına göre, 8 bin dolar seviyesi, satış baskısının bitmesi gereken yer.

Three Arrows Capital’in CEO’su Su Zhu, kısa süre önce Bloomberg’in “aylık kripto piyasası köşe yazarı”ndan gelen bir raporu yayınladı. Onlara göre, Bitcoin düşüşe göre biraz daha boğa görünüyor, ancak dar bir bölgede kalıyor.

Analist, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 8 bin ile 12 bin dolar aralığında kalmasını beklediklerini ifade ediyor. Bloomberg, artan kurumsal yatırımın ve “olumlu bir makro ekonomik ortamın” yukarı yönlü bir potansiyel üretmesi gerektiğini vurgulasa da bu yukarı yönlü hareketin gerçekleşmesi için potansiyel olarak 8 bin dolarlık bir bölgede aşağı seviyelerde bir alanın oluşması zorunluluğunu ifade ediyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap