Bitcoin ve Altcoin’ler Düşüyor: Yalnızca O Coin Fırlıyor!

Bitcoin ve Altcoin’ler Düşüyor: Yalnızca O Coin Fırlıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin ve Altcoin’ler Düşüyor: Yalnızca O Coin Fırlıyor!

Bitcoin ve diğer birçok altcoin düşüş trendinde yer alıyor. Ancak top 100’de güçlü kazançlar kaydeden bir altcoin var. Cardano bugün piyasayı kasıp kavuran top 100’deki tek altcoin. Cardano tabanlı DEX, mainnet lansman tarihini açıkladı. ADA fiyatı bu haberle %10’dan fazla arttı. Cardano, rakibinin işlem ücretlerinin yalnızca bir kısmını oluşturmasına rağmen günlük işlem hacmiyle Ethereum’u da geçti. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Cardano tabanlı DEX, mainnet lansman tarihini açıkladı: ADA fırladı!

Messari tarafından sağlanan verilere göre Cardano, son 24 saatteki işlem hacmi (sırasıyla 7,02 milyar dolar ve 5,41 milyar dolar) açısından Ethereum’un önünde. Düzeltilmiş işlem hacmi söz konusu olduğunda, iki rakip kripto para birimi baş başa gidiyor. Cardano kullanıcıları, Ethereum’un 44,74 milyon dolarına kıyasla son 24 saat içinde yalnızca 66.058 dolarlık işlem ücreti ödedi.

Eleştirmenler Cardano‘yu bir “hayalet zincir” olarak görmeme eğiliminde olsa da stablecoin merkezi Ardana, merkezi olmayan borsa Maladex, merkezi olmayan bankacılık protokolü MELD ve NFT pazarı CNFT.IO.  gibi ağda çalışan bazı önde gelen dApp’ler zaten var. Cardano destekli merkezi olmayan borsa SundaeSwap geçtiğimiz günlerde ana ağını bu Perşembe başlatacağını duyurdu. Bu haber ADA fiyatının yükseliş yakıtı oldu.

BTC Piyasası: Bitcoin ve Altcoin’ler Düşüyor: Yalnızca O Coin Fırlıyor! 1

Popüler altcoin, rakiplerini devirdi ve ilk 5’e geri döndü!

Input Output’ta Cardano mimarisi direktörü olan John Woods, 2022’de uygulanması beklenen çok sayıda ölçeklendirme çözümünü açıkladı (Plutus komut dosyası geliştirmeleri, Hydra, yan zincirler ve Mithril). Ayrıca, geliştirmelerinin tamamlanmasına yaklaşan “çok sayıda” proje olduğunu söyledi. John Woods konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Belirli bir saatte ne kadar meşgul olduğuna bağlı olarak işleminizin tamamlanması için birkaç dakikanız olabilir. Ancak, ölçeklendirme için gerçekten sağlam bir planımız var.     

Geçen hafta Cardano (ADA), Ethereum kurucusu Vitalik Buterin tarafından yayınlanan ve hangi Ether alternatifinin 2035 yılına kadar dünyanın en baskın kripto para birimi haline gelebileceğini sorduğu bir anketi de kazandı. CoinMarketCap verilerine göre, ADA fiyatı %11’den fazla arttı. Geçen hafta ise altcoin fiyatı, %26’dan fazla arttı. Şu anda ADA, piyasa değeri açısından USD Coin ve Solana’yı geride bırakarak beşinci en büyük kripto para birimidir.   

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap