Bitcoin UTXO Büyümesi Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü! Peki Bu Neyin Göstergesi?

Bitcoin UTXO Büyümesi Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü! Peki Bu Neyin Göstergesi?

Paylaş
Bitcoin UTXO Büyümesi Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü! Peki Bu Neyin Göstergesi?

Bitcoin’in (BTC) Ödenmemiş İşlem Çıktısı (UTXO) kayıtları, kripto paranın bu yıl ileri derecede büyüme yaşadığını gösteriyor. Bu büyüme çeşitli potansiyel açıklamalara işaret ediyor.

UTXO Büyümesi Koin Karıştırma Etkinliğinin GöstergesiOlabilir

Her Bitcoin işlemi UTXO veya “değişiklik” üretme potansiyeline sahip. Jameson Lopp, 2019’daki net büyüme trendiyle UTXO işlemlerinin artık daha sık gerçekleşeceğini gösterdi.

UTXO seviyelerinin işaret ettiği sonuçlara göre,madencilerin bunları bildirme şeklindeki bir sorun olabilir. Alternatif açıklamalarise karıştırıcı kullanıldığı yönünde. Paraları karıştırmak, paraları birdenfazla küçük işleme bölüp sonra birleştirebilir.

Ancak en “piyasa yükselişini gösteren” açıklama; daha azmiktarda Bitcoin’in kullanıldığı, Bitcoin’in daha değerli hale gelmesi yönünde.Dolayısıyla, ekosistemde hareket eden az miktardaki kullanılmış koin büyümekteve değişiklik ihtiyacı da artmakta. Bununla birlikte, mevcut fiyatlarla, BTCkullanım seviyeleri 2018 yılındaki kullanıma biraz yakın; bu da UTXO büyümesinidaha da gizemli bir hale getirmekte. Ek olarak, büyük ölçekli cüzdanların çoğuparaları tutar ve işlemlerdeki mevcut artış ticaret ve aktif kullanım içinhizmete sunulan paralardan gelir.

Bitcoin işlemleri, üretilen cüzdanlarla birlikte yıllar boyunca sürekli olarak büyüdü. Ancak 2019’da Bitcoin, hem küçük ölçekli cüzdanlarda hem de 1.000 BTC ve üzeri alış yapan “balina” yığınlarında bir artış gördü. Koin hareketleri de hemen piyasa koşullarına cevap verdi ve BTC fiyatı kısa vadeli ralliler ile büyüdü.

2019’da BTC Büyümesini Gösteren İndikatörler

Bit Bitcoin maksimalisti olan Lopp, 2019’da Bitcoin’in nasıl geliştiğini gösteren diğer indikatörleri izledi. Madenciliğin oldukça rekabetçi bir endüstriyel faaliyete dönüşmesi bunlardan biri. Ağ güvenliği söz konusu olduğunda, Bitcoin protokolü Kasım ayında en yüksek saldırı direncine ulaştı.

Varsayımsal olarak, bir madenci mevcut ağa uyması içinyeterli hashrate’e sahipse, tüm blockchain’in üzerine yazması kişinin birkaçayını alacaktı. Bu senaryo gerçek dünyada geçerli olmayabilir, ama Bitcoin’inkabiliyetlerini gösteriyor.

Yine de madencilik 2019’da %162 arttı ve Çin bu sektördelider durumda.

İstatistikler ne gösterirse göstersin Bitcoin, kullanım fiyatlarının yanı sıra fiyat aralığını hala keşfetmeye devam eden bir varlık. Bitcoin ağı, spam’den, doğrulama için milyonlarca küçük işlem üreten ikincil projelere kadar; çok sayıda anomali gördü. Bitcoin alanına, kripto-tabanlı finanstan birçok girişime kadar çok sayıda yeni oyuncu girdi; yeni balinalar yolda olabilir.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap