Bitcoin Türev Borsası BitMEX'in Mail Sızıntısının Bilinmeyenleri

Bitcoin Türev Borsası BitMEX'in Mail Sızıntısının Bilinmeyenleri

Paylaş
Bitcoin Türev Borsası BitMEX'in Mail Sızıntısının Bilinmeyenleri

Kriptokoin – Son BitMEX e-posta sızıntısı en az 23.000 e-posta adresi sızıntısı olması nedeniyle, beklenenden çok daha vahim bir duruma işaret ediyor. İstenmeyen e-posta listelerini içeren bir mesaj, geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti ve en büyük kripto türevleri borsası için bu durum bir güvenlik açığı yaratmış durumda.

BitMEX tarafından 23 binden fazla e-posta adresi sızdırıldı

BitMEX e-posta sızıntısının detayları birkaç saat önce tanınmış endüstri araştırmacısı Larry Cermak tarafından atılan tweet’ler ile paylaşıldı. ABD vatandaşları için yasaklanmış olmasına rağmen, BitMEX kullanmak tamamen illegal sayılmıyor.

BitMEX’in kalıcı BTC / USDT swap işlemi, Bitcoin (BTC) işlemleriyle bağlantılı en aktif sözleşme. Bununla birlikte, borsa yasal bir gri alanda faaliyet göstermekte ve sızan e-postalar bazı bölgeleri hariç tutmakla birlikte belli kırılmalara işaret edebilir. BitMex’te işlem yapmak aynı zamanda kumar gibi yüksek riskli olarak görülüyor.

Sızıntıların analizi, çoğu kullanıcının hem internet hem de kimlik güvenliğinden çok fazla haberdar olmadığını göstermekte. E-postaların yarısı kadarı, yalnızca adresin gerçek kompozisyonuna dayanarak bir isme bağlanabilir.

Sızan e-postaların bazıları da tehlikeye girmiş durumda. Bu, BitMEX’in veya hatta ilgisiz hesapların hacklenme riski altında olabileceği anlamına geliyor. Borsa hesabının ele geçirilmesi neticesinde bakiyeler boşaltılabilir veya dolandırıcılık işlemlerine neden olabilir. Şimdiye kadar, bunların hiçbiri piyasaları etkilemedi, ancak bu durum ilerleyen süreçte gerçekleşmeyeceği anlamına gelmiyor.

Vergi incelemelerine konu olma

Birkaç .gov ve .edu uzantısı içeren e-postalar, vergi görevlisini potansiyel olarak çeşitli kişilere yönlendirebilir. Primitive Crypto’nun kurucu ortağı Dovey Wan, e-postaların vergi incelemelerine de konu olabileceğini belirtiyor.

E-postalar BTC adreslerine yapılan transferlerle bağlantılı olmasa da, yeni ABD IRS kuralları, herhangi bir BTC sahibinin bakiyeleri rapor etmesi ve sermaye kazancı ya da diğer gelir biçimlerinde vergilendirilmesi gerekebileceğini ileri sürüyor.

BitMEX, sızıntıya konu olan e-postaların etkisini araştırırken, Telegram grupları sızıntıyı daha da yaygınlaştırmaya ayarlandı. Kimlik avı dolandırıcılığı veya hesap hırsızlığı kolayca keşfedilebilir bilgilerle mümkün hale gelebiliyor.

Ne yazık ki, BitMEX bir e-posta kimliği değişikliği seçeneği sunmuyor ve etkilenen tüm kullanıcılar için yeni KYC gereksinimi duyulabilir.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap