Bitcoin, Tesla Bilançosunu Bekliyor! Bu Gece Açıklanıyor!

Bitcoin, Tesla Bilançosunu Bekliyor! Bu Gece Açıklanıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin, Tesla Bilançosunu Bekliyor! Bu Gece Açıklanıyor!

Tesla bugün gece yarısından sonra çeyrek çıkar raporunu açıklayacak. Mali raporla birlikte şirketin son vakitlerde Bitcoin satıp satmadığı ortaya çıkacak. Bu sorunun karşılığı piyasanın gidişatı hakkında değerli bir indikatör misyonu görüyor.

Tesla bu gece yarısı Bitcoin rezervlerini kamu oyuna sunacak

Elon Musk’ın sahibi olduğu elektrikli araç üreticisi, 2022’de Bitcoin yatırımlarından 204 milyon dolarlık ziyan bildirdi. Şubat ayında raporlanan bu kayıp, ilerleyen aylarda Bitcoin ticaretinden elde edilen 64 milyon dolarlık karla dengelendi. Sonuç olarak Tesla, son mali raporunda Bitcoin’den 140 milyon dolarlık net ziyan bildirdi.

Tesla, 2. çeyrek yarar raporunu bu gece saat 00:30’da açıklayacak. Bununla birlikte şirketin elinde kalan Bitcoin’leri satıp satmadığı ortaya çıkacak. Şirket, kripto paraların uzun ömürlü olacağına inandığını belirterek, 2021’in birinci çeyreğinde Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yapmıştı. O vakitler, Bitcoin’in nakit depolamak ve buna çabucak erişmek için kusursuz bir araç olduğunu söyledi. Birebir vakitte klasik merkez bankalarından daha düzgün bir yatırım getirisi sağladığına yer verdi.

BTC Piyasası: Bitcoin, Tesla Bilançosunu Bekliyor! Bu Gece Açıklanıyor! 1

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız Ocak ayında açıklanan mali rapor, Tesla’nın Terra (LUNA) çöküşü devrinde Bitcoin rezervlerinde rastgele bir değişilik yapmadığını gösterdi.

Tesla payları olumlu bir hissiyat uyandırıyor

Son üç ayda, Tesla payı %58 üzere büyük bir artış yaşadı. Patlamayı sürdüren yatırımcılar için pay fiyatını 100 doların üzerine çıkardı. Bunu göz önünde bulunduran Wall Street, Tesla’nın 24.56 milyar dolarlık gelir raporlamasını bekliyor. Bu gelir sayısı, birinci çeyreğe nazaran hafif bir artışı, lakin bir yıl öncesine nazaran %45 üzere büyük bir artışı temsil ediyor.

BTC Piyasası: Bitcoin, Tesla Bilançosunu Bekliyor! Bu Gece Açıklanıyor! 2

Bu ayın başlarında Tesla, 466.140 teslimatla 479.700 adetlik ikinci çeyrek global üretimini bildirdi. Teslimat sayısı, Wall Street’in kestirimleri olan 448. 599 ünitenin yanı sıra evvelki çeyreğin toplamı olan 422.875’i kolay kolay aştı. İkinci çeyrek için hem üretim hem de teslimat toplamları Tesla için tüm vakitlerin rekorlarıydı.

Birinci çeyrekteki taleple ilgili tasalar, Tesla’nın 2. Ç için güçlü teslimat sayılarıyla yatışıyor. Cybertruck ve yaklaşmakta olan 3. Kuşak platformu üzere araçlarda artan hacim ve eser güncellemelerinin yanı sıra, yakın vadede analistler de brüt kar marjına odak durumda.

Bitcoin, Tesla mali raporu öncesinde 30.000 doları test etti

Bitcoin bugün 13 Temmuz’un piyasa rallisi akabinde 30.000 dolar takviyesine kadar geriledi. 13 Temmuz’da Ripple, SEC karşısında kısmı bir zafer elde etti. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, XRP fiyatı %90 fırlarken, BTC ve ETH’de güçlü kazanımlar kaydetti.

BTC Piyasası: Bitcoin, Tesla Bilançosunu Bekliyor! Bu Gece Açıklanıyor! 3

Kısa soluklu rallinin akabinde Bitcoin, tekrar 30.000 dolar takviyesinin altında süreç görüyor. Gece yarısının Tesla raporu yatırımcı hissiyatını tekrar canlandırabilecek güçlü bir haber.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap