Bitcoin Tekrar 4000 Dolar Sınırında

Bitcoin Tekrar 4000 Dolar Sınırında

Paylaş
Bitcoin Tekrar 4000 Dolar Sınırında

2018’den beri sürekli olarak değer kaybeden Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 4200 dolar seviyesine çıkarak yatırımcılarını sevindirmişti. Ancak BTC’nin bu yükselişi fazla sürmemiş ve birkaç saat sonra yaklaşık 500 dolarlık bir düşüş yaşayarak 3700 dolara kadar düşmüştü. Yaşanan bu dalgalanmadan sonra iyice sıkılan Bitcoin yatırımcıları BTC’ye karşı olan güvenlerini iyice kaybetmişti. Tüm bu yaşananlardan sonra Bitcoin bugün tekrardan 4000 dolar sınırına yaklaştı ve tüm yatırımcıları heyecanlandırdı.

Bitcoin’in bu ani yükselişinden sonra eToro’nun uzman analisti olan Mati Greenspan, BTC yatırımcılarını heyecanlandıran açıklamalarda bulundu. Greenspan yaptığı açıklamada, “Bitcoin yaklaşık 180 gündür kırmızı çizgi dediğimiz dip seviyesindeydi. Ancak şubat ayını uzun zaman sonra ilk defa %11’lik bir karla kapatan Bitcoin, yeşil çizgi dediğimiz yükselme dönemine girdi. Şu sıralar gözlemlediğim kadarıyla BTC başta olmak üzere kripto para dünyasında yer alan tüm coinlerin hemen hemen hepsinin işlem hacimlerinde ciddi artışlar yaşanıyor. Kripto paralar işlem hacmi bakımından son 1 senenin en yüksek seviyesinde.” ifadelerini kullandı. Greenspan bu açıklamalarının devamında ise Bitcoin’in henüz ayı piyasasından çıkmadığını belirterek, Bitcoin’in 4 bin doları geçememesi halinde 2 bin dolar seviyelerine kadar düşebileceğini açıkladı.

Mati Greenspan’in açıklamalarından sonra gözler Bitcoin’e çevrilmiş durumda. Şu an 3920 dolardan işlem gören BTC’nin 4000 doları görmesinin an meselesi olduğu birçok analist tarafından duyruldu. Bitcoin’in şu anki toplam hacmi ise 68.9 milyar dolar seviyesinde.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap