Bitcoin Teknik Analizi: 13 Ocak 2020

Bitcoin Teknik Analizi: 13 Ocak 2020

Paylaş
Bitcoin Teknik Analizi: 13 Ocak 2020

Bitcoin 9.000$’a Göz Kırpıyor…

Merhaba,

Geçtiğimiz haftayı 7.350$’dan başlayarak 8.450$’a kadar bir çıkışla sürdüren Bitcoin, yeni başlayan haftada 8.000$’ın üzerinde kalma çabası gösteriyor. Mevcut fiyat hareketi hem ayıların hem de boğaların karşılıklı hamleleri içinde bir ralliye işaret ederken aynı zamanda boğaların istekli hamlelere hazırlandığını da gösteren bazı işaretlere de sahip.

Büyük resme baktığımızda; bir önceki yazımızda 20 haftalık MA’nın yukarı kırılmasının önemli olduğunu ve takip edilmesi gerektiğinden bahsetmiştik. Fiyatın mevcut düşüş kanalından çıkma çabası MA20’de direnç görerek zayıflamış gibi dursa da, ilk olarak 8.200$ seviyesinin geri alınması ve ardından 8.400$ seviyesini aşması olasılığı son derece yüksek. Fiyat bunu başarabilirse 9.500$ – 9.600$’da bir duraklama yaşayacaktır.

Günlük grafik, fiyatın yeni bir sıçrama için gerekli hazırlığı oluşturduğunu gösteren bir yapı içerisinde. 7.750$ ile 8.200$ arasında son bir haftadır yaşadığı rallinin sonucunda oluşan boğa flaması fiyatın ilk olarak 8.400$’ı aştıktan sonra 8.600$ ile 9.600$ arasında bir yörüngede hareket edeceğinin sinyalini veriyor.

26 Haziran 2019’da başlayan ve devam eden Bitcoin düşüş trendi için işleri tersine çevirebilecek bir fırsat olarak karşımıza çıkan bir yapı var. Boğaların düşüş kanalını kırmak için ellerine geçen bu fırsatı değerlendirebilmeleri için 8.400$’a bir hamle yaparak kanaldan çıkmaları gerekiyor. Kanaldan çıkmayı başaran boğalar fiyatı hızla üst kademelere taşıyacaklardır. Ancak boğaların bu girişimi başarısız olursa ağır bir satış baskısının yaşanacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

İçinde bulunduğumuz haftanın Bitcoin için yeni kazanımlara gebe olduğunu ama kripto dünyasında her şeyin çok hızlı gerçekleştiğini, fiyatın bir anda ters yöne yol almaya başlayabileceği gerçeğini de akılda tutmak gerektiğini hatırlayalım.

25-26 Ocak tarihlerinde İstanbul’da Teknik Analiz Sanatı Eğitimine katılmak isteyenler için son başvuru tarihi 21 Ocak’tır.

teknikanalizegitimi.com

bitcointeknikanaliz.com iletişime geçiniz.

Sevgi ve Saygıyla.

Taner BOZKURT

UYARI: Yukarıda belirtilen fiyat, grafik ve analizler bir yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaya genel anlamda bir bakış açısı sunması amacıyla hazırlanmıştır.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap