Bitcoin, tarım dışı istihdam verisinin açıklanmasıyla sert yükseldi

Bitcoin, tarım dışı istihdam verisinin açıklanmasıyla sert yükseldi

Paylaş
Uzman Coin: Bitcoin, tarım dışı istihdam verisinin açıklanmasıyla sert yükseldi

ABD’de Çalışma Bakanlığı’nın, tarım dışı istihdamın 235 binde kaldığını açıklaması ve rakamın beklentilerin çok altında kalmasının Bitcoin’e olumlu etkileri bugün öğle saatlerinden itibaren görülmeye başlandı.

733 bin olarak beklenen rakamın 3’te 1’lik oranda gelmesi, TSİ sabah saatlerinde 49400 dolar seviyelerinde olan Bitcoin’in öğle saatlerinde 50940 dolara kadar yükselmesine sebep oldu. Bitcoin’in piyasa değeri de fiyat artışıyla birlikte 1 trilyon dolar seviyesine oldukça yaklaştı. Bitcoin, bu fiyat hareketiyle teknik açıdan önemli bir direnç bölgesi olan 50 bin 500 doları da aşmış oldu.

Delta varyantı adeta kâbus oldu

Geçtiğimiz günlerde koronavirüsün Delta varyantı sebebiyle FED başkanı Jerome Powell’ın, tahvil alımını azaltma konusundaki belirsizliğin altını çizmesinin ardından istihdam rakamları da beklentilerin altında kaldı. Uzmanlar, bir aylık raporun tüm ekonomi gidişatı için büyük bir gösterge olamayacağını belirtseler de, aynı zamanda aylık 120 milyar dolarlık tahvil alımının azaltılmasını engelleyeceğini aktarıyorlar.

Detaylar geliyor…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap