Bitcoin Tahminleri Tutan Analistler, BTC’nin Sıradaki Adımını Açıkladı!

Bitcoin Tahminleri Tutan Analistler, BTC’nin Sıradaki Adımını Açıkladı!

Paylaş
Bitcoin Tahminleri Tutan Analistler, BTC’nin Sıradaki Adımını Açıkladı!

Kriptokoin.com – Bitcoin’de halving yaklaşırken zaman tükeniyor, hem boğalar hem de ayılar kripto paranın “dip”e ulaşılıp ulaşılmadığına tartışıyor. Bitcoin yatırım fonu Adamant Capital’in kurucusu ve ünlü bir ekonomist olan Tuur Demeester ise Bitcoin’in henüz dibe ulaşmadığını belirtiyor. Ayrıca 2018 yılında Bitcoin’in 3.150 dolara kadar düşeceğini tahmin eden popüler bir analistte BTC için yeni tahminini açıkladı.

Ünlü ekonomist: Henüz dibi görmedik! Bitcoin 5 bin dolara dokunabilir

Son zamanlarda yapılan “What Bitcoin Did” podcast’ine konuk olan bir makro yatırımcı, analist, iş döngüsü uzmanı ve Bitcoin yatırım fonu Adamant Capital’in kurucusu olan Tuur Demeester, önemli açıklamalarda bulundu. Podcast’de ticaret, benimsenme ve yatırımlar dahil Bitcoin (BTC) hakkında birkaç önemli konu tartışıldı. Popüler ekonomist Tuur Demeester BTC fiyatı konusundaki öngörülerini paylaştı.

BTC’nin fiyat dinamiklerini tartışırken  Tuur Demeester, borsa çalışmasına teknik yaklaşımda öncü olan Richard Wyckoff’un birikim teorisini gündeme getirdi. Tuur Demeester, farklı birikim aşamaları olduğunu açıkladı. Bitcoin’in dip fiyatına ulaşıp ulaşmadığı konusunda yatırımcılar arasında büyük bir ikilem var. Tuur Demeester’e göre henüz dip fiyatında değiliz. Tuur Demeester’e göre, gerçek dip seviyesine varlıklarını satacak hiçbir trader’ın kalmayacağı yeniden birikim aşamasından sonra ulaşılacak. Kesin rakamlar hakkında konuşan ünlü ekonomist şunları söyledi:

3.000 dolarlık dip seviyesinden çok yukarıdayız ve oraya geri döneceğimizi sanmıyorum. Belki 5.000 dolarlık seviyeye kısaca dokunabiliriz.

Tuur Demeester: BTC için yeni “yükseliş ve düşüş” döngüsü çok uzun sürecek!

Ayrıca Demeester, BTC’nin yeni yüksek seviyelere ulaşabileceğini öne sürüyor, ancak bunun yakın zamanda olmayacağını da ekliyor. Açıklamalarının devamında Demeester, 2018 ve 2019 yıllarında büyük miktarda yeni nesil yatırımcının BTC satın aldığını ekledi ve şunları söyledi:

İnsanlar şu şekilde düşündü: Bitcoin yine 2017’deki gibi, hadi trene atlayalım ve önden gidelim. 14.000 dolara gittik ama bence biraz fazla hızlı oldu.

Tuur Demeester’a göre, BTC için yeni “yükseliş ve düşüş” döngüsü, hala azalan bir yörüngede olduğumuzdan çok daha uzun sürecek.

Büyük çöküşü bilen analist Bitcoin’deki son tahminini paylaştı

DeMark Analytics’in CEO’su ve TD Sequential olarak da bilinen  popüler analist Tom DeMark, Bitcoin hakkındaki son tahminini ortaya koyuyor. Başarılı analist Tom DeMark, daha önce Bitcoin’in 3.150 dolara kadar gerileyeceğini doğru bildi. Şimdi ise analist Point 72 isimli indikatörünü 2020 yılı için kullandı ve Bloomberg’e Bitcoin’in hala dibe vurmadan önce gideceği uzun bir yol olduğuna inandığını söyledi:

Şu anda derin bir geri sayımdayız ve aşağı yönlü risk buradan biraz uzakta.

Analist açıklamalarının devamında, BTC’nin önümüzdeki dönemlerde yüzde 30 düşüş yaşayabileceğini belirtti. Analist Bitcoin’in geleceğinden kısa vadede umutlu değil. Analist DeMark Analytics’in Bitcoin’in 6.308 dolara düşeceğine işaret ettiğini vurguladı. Analist bu seviyeden sonra kripto paranın 5.294 dolara kadar düşüş göreceğini belirtiyor. Tuur Demeester’ın öngörüsüne benzer şekilde analist Bitcoin için 2019 yılının dip seviyesinin 5.000 dolar olacağını vurguladı.

Tom DeMark: Bitcoin’de sırada 6.308 dolar ve sonra 5.294 dolar var

Tom DeMark, TD Sequential göstergesinin de kurucusu ve bu indikatör 2017 yılının Aralık ayında, pazarın  büyük çöküşünden hemen önce büyük bir ayı sinyali verdi. Ayrıca, bu yılın Haziran ayında BTC, başka bir büyük tersine dönmeden önce neredeyse 14.000 dolara dokunduğunda bir satış sinyali verdi. Peki size göre Bitcoin’in dip seviyesi nedir? 5.000 ABD doları, 3.000 ABD doları veya daha düşük seviyeler mi? Tahminlerinizi yorum bölümünde bizimle paylaşın! Güncel kripto para tahminleri için “İşte 13 Usta Analistin “Bugün Çıkan” Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Altcoin Tahminleri” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap