Bitcoin SV’ye yüzde 51 saldırısı yapıldı! Borsalar işlemleri durdurdu

Bitcoin SV’ye yüzde 51 saldırısı yapıldı! Borsalar işlemleri durdurdu

Paylaş
Uzman Coin: Bitcoin SV’ye yüzde 51 saldırısı yapıldı! Borsalar işlemleri durdurdu

Güvenlik açıklarını rutin kontrolleri esnasında analtik veri sağlayıcısı şirket Coin Metrics fark ederken, haberin yazıldığı dakikalara kadar ise herhangi bir çifte harcama olup olmadığını belli değil.

Uzmanlar, BSV üzerine devam eden saldırıların ağdaki güvenlik açıkları sebebiyle olduğunu belirtiyorlar. Konuyla ilgili konuşan Coin Metrics ağ verileri ürün yöneticisi Lucas Nuzzi şu ifadeleri kullandı:

“BSV, şu anda çok büyük bir yüzde 51 saldırısı ile karşı karşıya… Dünkü saldırıdan sonra bugün de çok ciddi bir hash gücü serbest bırakıldı. Bir düzineden fazla blok yeniden organize ediliyor ve zincirin oluşturulan 3 versiyonunda da havuzlarda aynı anda madencilik yapılıyor.”

Coinbase işlemleri durdurdu

Öte yandan ABD’nin büyük borsalarından biri olan Coinbase de, yaşanan yüzde 51 saldırısından ötürü borsadaki tüm BSV işlemlerini durdurduğunu açıkladı. Kısa süre önce de, saklama hizmet sağlayıcısı Gravity şirketi de, token’ın likidite sağlayıcılarının, likidite havuzlarına olan girişe izin vermemesi sebebiyle BSV için olan tüm yatırma ve çekme işlemlerini askıya almıştı. Ağın 8 Temmuz’da uğradığı saldırının ardından Huobi, OKEx ve Bittrex gibi borsalar anında reaksiyon göstererek BSV işlemlerini durdurmuşlardı.

Fiyatın düşmemesi dikkat çekiyor

Saldırının ardından başka borsaların da BSV’yi delist etme olasılığı bulunurken, bu ciddi olaya rağmen BSV fiyatınında ciddi bir düşüş yaşanmaması da dikkat çekti. Coin’in fiyatında sadece yüzde 3’lük bir düşüş yaşandı ve şu anda fiyat 139 dolardan işlem görüyor.

Bilindiği üzere “Bitcoin Satoshi Vision” yani BSV’nin yaratıcısı olan Craig Wright, Bitcoin’in de yaratıcısının kendisi olduğunu belirtiyor. Wright, Satoshi’nin kendisi olduğunu iddia etmesinin yanısıra Bitcoin White paper’ını yayımlayan internet sitelerine de dava açıyor.

Nisan ayında ilk ödül yarılanmasını yaşayan BSV, o dönem piyasanın da yükseliş içinde olmasıyla 441 dolarlık fiyata kadar yükselmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap