Bitcoin SV’nin Hard Fork’u Yaklaşıyor

Bitcoin SV’nin Hard Fork’u Yaklaşıyor

Paylaş
Bitcoin SV’nin Hard Fork’u Yaklaşıyor

Bitcoin SV’nin Genesis adlı hard forkuna yalnızca birkaç hafta zaman kaldı. Bitcoin SV yatırımcıları şimdiden bu forkun BSV fiyatını nasıl etkileyeceğini merak etmeye başladılar.

Bir Haftada Büyüdü

Bitcoin SV geçtiğimiz hafta sektörün en ilgi çekici performanslarından biri sergiledi. Bundan tam bir hafta önce 200 dolar seviyesinde ilerleyen BSV fiyatı kısa sürede 400 dolara kadar yükseldi, daha sonraysa 315 dolar seviyesine geriledi.

Bitcoin SV, geçtiğimiz hafta yaşanan bu gelişmelerin ardından piyasanın en değerli beşinci kripto parası haline geldi. Şimdiyse yatırımcıların kafalarında önemli bir soru işareti belirmeye başladı: Fork sonrasında neler olacak?

Fork Yaklaşıyor

Bitcoin SV’nin 4 Şubat tarihinde Genesis adlı bir hard fork yaşaması bekleniyor. Bitcoin SV ekibi bu fork sonrasında yeni bir blokzincire geçiş yapmayı planlamıyor. Dolayısıyla bu hard fork, Bitcoin SV’nin ikiye bölündüğü anlamına gelmiyor. Ancak fork sonrasında neler olacağı şu an için muallak.

Bitcoin SV ekibi tarafından yapılan açıklamalara göre Genesis adlı bu hard fork aslında Bitcoin SV ağını güncellemek için yapılmıyor. BSV ekibinin amacı bu hard fork ile birlikte Bitcoin’in orijinal tasarımına olabildiğince yaklaşmak.

Sektörün en büyük borsalarından biri olan Huobi şimdiden bu hard forku destekleyeceğini açıkladı. Genesis hard forku yapılmadan önce Huobi’deki BSV işlemleri geçici olarak durdurulacak, hard fork bittikten sonra ise yeniden normale dönecek.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap