Bitcoin, SHIB ve Altcoin’leri Etkileyen 2 Değerli Haber Geldi: İşte Olanlar!

Bitcoin, SHIB ve Altcoin’leri Etkileyen 2 Değerli Haber Geldi: İşte Olanlar!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin, SHIB ve Altcoin’leri Etkileyen 2 Değerli Haber Geldi: İşte Olanlar!

Gün içinde ortaya çıkan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna ile üst düzey görüşmeler yapmaya istekli olduğu yönündeki öneriler, Bitcoin ve altcoin piyasasını olumlu etkiledi. Diğer yandan, ABD’den gelen Fed’in kripto para birimlerini değerlendirmeye devam ettiğini açıklaması satış baskısını hafifletmiş gibi görünüyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz.

Bitcoin ve altcoin piyasası yeniden canlanma belirtileri gösteriyor

Çinli devlet yayıncısı CCTV’ye göre Putin, Çinli meslektaşı Xi JinPing ile bir telefon görüşmesi sırasında gelecekteki görüşmeleri tartıştı. Haberler, küresel piyasaların bu ay titremesine neden olan Rusya-Ukrayna savaşında olası bir gerilimi düşürmeye işaret edebilir. Bitcoin %10 artarak neredeyse 40.000 dolara yükselirken, Ethereum ve XRP gibi altcoin’ler çift haneli kazançlara ulaştı. ABD’nin Rusya’ya yönelik yaptırımlarının bir sonucu olarak, ülkenin küresel finansal sisteme erişimini kapatamayan piyasalar bir gecede yükseldi. Putin, Xi’ye verdiği demeçte piyasaların canlanmasıyla sonuçlanan şu ifadelere yer verdi:

ABD ve NATO, uzun süredir Rusya’nın makul güvenlik endişelerini görmezden geldi, defalarca taahhütlerinden caydı ve Rusya’nın stratejik alt çizgisine meydan okuyarak doğuya doğru askeri konuşlandırmayı ilerletmeye devam etti. Rusya, Ukrayna ile üst düzey müzakereler yürütmeye hazır.

BTC Piyasası: Bitcoin, SHIB ve Altcoin’leri Etkileyen 2 Değerli Haber Geldi: İşte Olanlar! 1

Perşembe günü, Rus birlikleri Ukrayna güçleriyle devam eden çatışmalara rağmen Ukrayna’nın başkenti Kiev’e kadar yaklaştı. Rusya’nın eylemi, dünya liderlerinden geniş çaplı kınamaların yanı sıra Japonya, Kanada ve Avrupa Birliği’nden ekonomik yaptırımlar aldı. Bununla birlikte, ekonomistler Moskova’ya karşı yaptırımların küçük bir ekonomik etkisi olacağını tahmin ettiler. Yine de ülke, daha geniş ekonomik sonuçların potansiyelinden endişe duyan piyasalara biraz teselli veren dünya çapında bir işlem sistemi olan SWIFT’de ticaret yapma yetkisine sahip.

Fed faiz artışını yeniledi

Fed tarafından gün içinde yapılan açıklamalarda, yarı yıl faiz politikası raporunda, faiz artışının yakın bir zamanda uygulanacağını açıklandı. Federal Rezerv Bankası bunun dışında, hedge fonlarının ve kripto paraların risklerinin değerlendirme sürecinde olduğunu kamu oyuyla paylaştı. Bu gelişmeler eşliğinde Bitcoin 39.500 dolara yaklaşırken, Terra (LUNA) %20 ile başta olmak üzere çoğu altcoin son günlerin kayıplarını telafi ediyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap