Bitcoin, SHIB Değil: Milletvekili Maaşını Bu Altcoin’le Alıyor!

Bitcoin, SHIB Değil: Milletvekili Maaşını Bu Altcoin’le Alıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin, SHIB Değil: Milletvekili Maaşını Bu Altcoin’le Alıyor!

Cumartesi günü, Birleşik Halk Partisi lideri ve St. Maarten Parlamentosu üyesi Rolando Brison, maaşının tamamını Bitcoin Cash (BCH) olarak talep eden ilk milletvekili olduğunu duyurdu. Bitcoin (BTC), Shiba Inu (SHIB) gibi kripto paralar daha popülerken, Brison’ın BCH’yi seçmesi şaşırttı. İşte detaylar…

Brison SHIB, BTC yerine BCH ile maaş alıyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere El Salvador, Bitcoin’i yasal olarak tanınırken, Karayipler, kripto para biriminin benimsenmesi ve daha özel olarak Bitcoin Cash (BCH) için bir yuva haline geldi. Veriler, şu anda Karayipler’de mal ve hizmetler için BCH kabul eden yüzlerce trader olduğunu gösteriyor. 19 Mart’ta, St. Maarten Parlamentosu üyesi ve Birleşik Halk Partisi (UP Party St. Maarten) lideri Rolando Brison, maaşının tamamını Bitcoin Cash (BCH) olarak aldığını duyurdu.

Hükümet yetkilisi, St. Maarten’in “sürekli büyüyen kripto para birimi alanında” devam etmesi gerektiğine inanıyor. Brison Cumartesi günü yaptığı açıklamada, “Kripto para birimini ve blok zinciri teknolojisinin tüm avantajlarını yenilemeye ve benimsemeye devam edersek, St. Maarten’in ‘Karayiplerin Kripto Başkenti’ olma şansı olduğuna inanıyorum” dedi.

Karayipler’de kripto paraların durumu

Twitter’da, St. Maarten milletvekili, takipçilerine, maaşının tamamını kripto olarak alan ilk hükümet üyesi olduğunu söyledi.  Duyuru sırasında Brison, geçen yıl bir konferans sırasında St. Maarten’in maliye bakanının kripto ve Blockchain’in benimsenmesinin araştırma için öncelikli bir alan olduğunu söylediğini belirtti. Brison, maliye bakanının inovasyona doğru ilerleme fikirlerini takdir ettiğini belirtti. UP Partisi lideri, bir sonraki önemli adımın kripto para birimi ve Blockchain mevzuatını tanıtmak olduğunu söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin, SHIB Değil: Milletvekili Maaşını Bu Altcoin’le Alıyor! 1

Brison, “Önerdiğim tüketici bankacılığı mevzuatı aracılığıyla eski ticari bankacılık biçimlerimizi iyileştirmemiz gerekirken, aynı zamanda St. Maarten’de kripto para birimi işlemlerini daha da etkili ve değerli hale getirmek için mevzuat oluşturmamız gerekiyor” dedi. St. Maarten Parlamentosu üyesi, ülkede Bitcoin Cash (BCH) yasal ihalesi yapmak için yasaları araştırmaya başladığını da sözlerine ekledi. Ayrıca Brison, BCH ve non fungible token (NFT) işlemlerini St. Maarten’in sermaye kazançları vergisinden muaf tutmayı hedefliyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap