Bitcoin, SHIB Değil: Bu Altcoin Resmi Para Olacak!

Bitcoin, SHIB Değil: Bu Altcoin Resmi Para Olacak!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin, SHIB Değil: Bu Altcoin Resmi Para Olacak!

Öncü kripto para birimi BTC, geçtiğimiz yıl ilk kez bir ülke tarafından resmi para olarak kabul edilmişti. El Salvador’un öncü kriptoyu yasal değişim aracı yapma kararı kripto para piyasalarında fırtınalar estirmişti. Ayrıca bu gelişme Bitcoin ve SHIB başta olmak üzere kripto paraların benimsenme sürecinde devasa bir adım olarak yorumlanmıştır. Şimdi ise bir başka popüler coin olan Bitcoin Cash’in St. Maarten adlı ülkede resmi para olarak kabulü konuşuluyor.

Bu sefer ne Bitcoin ne de SHIB

Kriptokoin.com’un aldığı bilgilere göre, Hollanda Krallığı’nın kurucu ülkesi Sint Maarten’in tartışmalı bir Bitcoin forkunu resmi para olarak kabul etmesi ihtimalinden bahsediliyor. El Salvador’dan sonra bir başka ülke daha bir kripto parayı benimsemeye hazırlanıyor. Hollanda Krallığı’nın kurucu bir ülkesi olan Sint Maarten, Bitcoin‘in en önemli forku olan Bitcoin Cash’i resmi mübadele aracı olarak kabul etmeye hazırlanıyor.

BTC Piyasası: Bitcoin, SHIB Değil: Bu Altcoin Resmi Para Olacak! 1

Tabi ki bu girişim henüz başlangıç aşamasında. Ülkedeki partilerden Birleşik Halk Partisi’nin başkanı Rolando Brison, böyle bir kanun teklifi üzerinde çalışmaya başladığını ifade ediyor. Brison’un verdiği demece göre, amiral kripto parası Bitcoin’in yanı sıra ve piyasaların parlayan yıldızları olan NFT’ler de ülkede sermaye kazançlarından muaf olacak varlıklar arasında olabilir.

Kripto benimsemesi hız kazanıyor

ABD’de bazı devlet görevlilerinin maaşlarını kripto para formunda almak için girişimlerde bulunduğu biliniyor. Benzer bir şekilde, geçen hafta Brison, maaşını Bitcoin Cash kripto para biriminde almak istediğini açıklayan dünyanın ilk seçilmiş devlet adamları arasına girmiş oldu. Ona göre Bitcoin forku “yenilikçi” ve “hızlı büyüyen” bir kripto varlık. Milletvekili, Bitcoin Cash’i “uygun bir ek işlem ve tasarruf aracı” olarak gördüğünü dile getiriyor. Brison, ateşli bir kripto para ve Bitcoin Cash savunucusu Roger Ver’e St. Maarten’i bölgesinin kripto para başkentine dönüştürmeye yardım ettiği için teşekkür etmekten çekinmedi.

BTC Piyasası: Bitcoin, SHIB Değil: Bu Altcoin Resmi Para Olacak! 2

Ancak Bitcoin Cash eski performansından oldukça uzakta görünüyor. Bitcoin Cash zamanında piyasa değerine göre en büyük kripto para birimleri arasında yer alıyordu. Bitcoin Cash, 2021 boğa koşusu sonrasında yavaş yavaş eski popülaritesini ve kapasitesini kaybetti. Ve halen eski gücüne kavuşmak için önemli bir hamle yapabilmiş değil. Bitcoin Cash’in fiyatı geçen hafta %20 arttı ve bir çok büyük altcoin projesinden daha iyi performans gösterdi. Tartışmalı Bitcoin çatalı, Aralık 2017’de kaydedilen 3.785,82 dolarlık rekor zirvesinden şaşırtıcı bir şekilde %91.03 düştü. Yazım zamanında spot borsalarda 338 dolardan el değiştiriyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap