Bitcoin SegWit Benimsenmesi Tüm BTC İşlemlerinin % 66’sına Ulaştı

Bitcoin SegWit Benimsenmesi Tüm BTC İşlemlerinin % 66’sına Ulaştı

Paylaş
Bitcoin SegWit Benimsenmesi Tüm BTC İşlemlerinin % 66’sına Ulaştı

Kriptokoin – SegWit.Space’e göre, birçok Bitcoin işlemi artık Ayrılmış Tanık (SegWit) adlı teknolojiyi her zamankinden daha fazla kullanıyor. Bu protokolü uygulama eğilimi bile 4 Ocak’tan bu yana tüm Bitcoin işlemlerinde % 66’ya ulaştı.

Her üç Bitcoin ödemesinden biri SegWit’i kullanacak

Hacim 2019’un sonlarında önemli bir artış yaşadı ve Eylülayında yaklaşık % 40’tan Ekim’de yaklaşık % 60’a sıçradı.

Ancak istatistikler SegWit’e göre değişebilir. Mevcut SegWit dağılımı % 66 civarında. Ayrıca, transacationfee.info ve Woobull gibi diğer grafiklere göre, istatistik yaklaşık % 59’u gösteriyor.

Veri farklılıklarına rağmen, üçü de SegWit’in hızla büyüdüğüşeklindeki genel eğilimi kabul ediyor. Şirketin 2017’de piyasaya sürülmesindenbu yana benimsenmesi için daha kat edeceği uzun bir mesafe bulunuyor.

Bitcoin Ağına Gereksiz Yük Bindirmek

Bitcoin işlemlerinin hızını ve verimliliğini artırmak için tasarlanan SegWit, başlangıçta Bitcoin topluluğundan yavaş ve hevesli bir şekilde benimsenmesi ile uygulandı. Bununla birlikte, Bitcoin taraftarları, borsaların bu teknolojiyi Bitcoin ağında gereksiz zorlanmaya neden olacağı için kullanmaya isteksiz olduğunu savunuyorlar.

Dünyanın hacim bazında en büyük borsalarından biri olanBinance, SegWit’e henüz yükseltmedi ve hala eski Bitcoin adreslerinikullanıyor.

Platformun CEO’su Changpeng Zhao, Mayıs 2019’da geliştiricilerin yukarıda belirtilen sorunu çözmek için çalışacağını açıkladı. Borsa endüstrisinin ağır bir rakibi olan dev türev şirketi BitMEX, geçen ay faaliyetlerine SegWit desteğini ekledi. SegWit ile ilgili SegWit2x Nedir? Bütün Bu Kargaşa Ne İçin? başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap