Bitcoin, Ripple ve Altcoin Balinalarından Endişe Verici Transferler! Sebebi Nedir?

Bitcoin, Ripple ve Altcoin Balinalarından Endişe Verici Transferler! Sebebi Nedir?

Paylaş
Bitcoin, Ripple ve Altcoin Balinalarından Endişe Verici Transferler! Sebebi Nedir?

Kriptokoin.com – Balina gözlemcileri Tether, Bitcoin ve Ripple’a göz atıyor ve yakın zamandaki balina faaliyetinin kripto pazarlarının geleceğine dair herhangi bir ipucu sunup sunmadığını araştırıyorlar.

Tether’ın yeni bastığı USDT’ler yine Bitcoin’i pompalayacak mı?

Tether’ın 200 milyon USDT basması yatırımcıları heyecanlandırdı. Analitik şirketi TokenAnalyst tarafından yapılan son analize göre, yeni USDT’nin oluşturulması geçmiş Bitcoin rallileriyle güçlü bir şekilde ilişkili. Yeni USDT kullanıldığında, şirket BTC fiyatının geçmiş verilerin %70’inde arttığını tespit ediyor. Bununla birlikte, bugün 200.000.000 USDT’nin basılmasının hikayesi farklı. Hareketin, Tether’ın eski Omni tabanlı tokenleri Ethereum tabanlı tokenlerle değiştirme çabalarının bir parçası olduğu ortaya çıktı.

Sonuçta uzmanlara göre, kısa süre önce yeni USDT basılması, Tether arzını artırmayacak ve piyasalar üzerinde bir etkiye sahip olma olasılığı da çok düşük. Tether dolara sabitlenecek şekilde tasarlandı ve trader’lar bunu kripto pazarındaki dalgalanmalardan kurtarmanın bir yolu olarak kullanırlar. Şirket, Bitcoin fiyatını artırmaya çalışmak için yeni kripto paralar oluşturmakla suçlanmış olmasına rağmen, artan faiz ve işlem hacminde yeni USDT kullandığını belirtti.

Ripple ve Bitcoin balinaları durmuyor! Milyonlarca dolarlık kripto para taşındı

Bu arada, yatırımcılar büyük Ripple balinalarının neden devasa hareketler düzenlemeye çalıştığını merak ediyor. Kısa süre önce 8,6 milyon dolar değerindeki 38 milyon XRP balinalar tarafından taşındı. Balina, fonları kripto borsası Bitstamp’tan, yatırımcıların bir dizi dijital varlık satın alma ve satmalarını sağlayan kripto platformu Uphold’a gönderdi. Bitcoin balinaları da haftanın başında ortaya çıkıyor. Son 24 saatte balinalar, 21,11 milyon dolar değerindeki 2.811 BTC’yi taşıdı. Balina işlemlerinin detayı aşağıdaki gibidir:

Coinbase’den bilinmeyen cüzdanlara 6,2 milyon dolar değerindeki 831 BTC transfer edildi.Bilinmeyen cüzdandan Bitfinex’e 7,5 milyon dolar değerindeki 989 BTC transfer edildi.Binance’den Bitfinex’e 7,4 milyon dolar değerindeki 991 BTC transfer edildi.

Piyasadaki kritik balina hamleleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için “Yine Balinalar Yine Balinalar: Bitcoin, Ripple ve Ethereum’da Piyasalar Karıştı!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap