Bitcoin Rallisi Sürüyor, Fiyat 8 Bin Doları Aştı

Bitcoin Rallisi Sürüyor, Fiyat 8 Bin Doları Aştı

Paylaş
Bitcoin Rallisi Sürüyor, Fiyat 8 Bin Doları Aştı

Lider kripto para birimi Bitcoin, birkaç gündür gösterdiği ralliyi devam ettirirken fiyat da 8 bin doların üzerine çıktı.

Bugün içinde yüzde 6.5’lik bir ralli yakalayan Bitcoin, yatırımcısını mutlu ederken, lider kripto para birimi şu anda 8080 dolardan kendine alıcı buluyor.

Birçok analist, son dönemde dünyada yaşanan olaylardan sonra Bitcoin ve altın gibi ürünlere olan talebin arttığını ifade ediyor ve Bitcoin’de son dönemde yaşanan artışın önemli bir sebebinin de ABD ve İran arasındaki gerilim olduğunu ifade ediyor.

Bundan Sonra Ne Olacak?

Kripto para sektörünün önde gelen analistlerinden bir kısmı, Bitcoin’in yakaladığı bu rallinin daha da devam edeceğini ön görüyor. 8 bin dolar seviyesinin üzerinde kalınmasının çok kritik olduğunu ifade eden analistlere göre, eğer BTC 8 bin doların üstünde tutunursa, bir sonraki hedef 9500 dolar seviyesi olacak.

Bilindiği gibi bu yıl, Bitcoin için çok önemli. Çünkü Mayıs ayında Bitcoin’in blok ödülünü 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye indirecek olan blok ödülü yarılanması gerçekleşecek. Bu olay sonrasında fiyat anlamında neler yaşanacağını ise herkes merakla bekliyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap