Bitcoin Parabolik Trend Çizgisini Aşıyor; Patlayıcı Bir Hareket Yaklaşıyor mu?

Bitcoin Parabolik Trend Çizgisini Aşıyor; Patlayıcı Bir Hareket Yaklaşıyor mu?

Paylaş
Bitcoin Parabolik Trend Çizgisini Aşıyor; Patlayıcı Bir Hareket Yaklaşıyor mu?

Kriptokoin – Bitcoin ve toplu kripto pazarı, bugün kısa bir konsolidasyon döneminden sonra ortaya çıkan dik ve yaygın bir satış yaptı. BTC, güvencesiz bir bölgede olmasına rağmen, gün içi en düşük seviyesinden biraz toparlandı.

Kripto para birimi şimdilerde tarihsel olarak patlayıcı fiyat hareketlerini katalize eden parabolik trend çizgisine yaklaşıyor. Bir analist ayrıca, birkaç teknik göstergenin Bitcoin’in fiyatının yakın zamanda yukarı yönlü bir seyir izleyebileceği fikrini desteklediğine de işaret ediyor.

Bitcoin, 8 bin Doların Altındaki Bölgede Güçlü Destek Buluyor

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 8 bin 390 dolar olan şu anki fiyatıyla yüzde 2’nin hemen altında işlem görüyor, bu da günlük 8 bin 700 dolar seviyesinden dik bir düşüşe ve satış sırasında kısa bir süre önce kırılan 8 bin dolarlık günlük alçak seviyesinden hafif bir tırmanışa işaret ediyor.

Pek çok analistin daha önce dikkat çeken bir sıçrama yapması için yeterli alım baskısı bulmadan önce BTC’nin 7 bin dolar bölgesine dokunması muhtemel olduğunu belirttiğine göre, 8 bin dolar seviyesindeki güçlü alım baskısı, kripto para birimindeki boğaların yükselişine işaret olarak yorumlanıyor.

Blockchain analiz grubu Skew’in seçtiği veriler, Bitcoin’in Kasım ayının geri kalanında daha da aşağı seviyeleri göreceğini ve aynı zamanda bir sonraki yılın ilkbaharına kadar bir boğa piyasası pivotu göremeyebileceğinin de altını çiziyor gibi görünüyor.

“Seçilen veriler ve çarpıklık analizi bize pazarın – kısa vadede (Kasım ayının sonunda) düşüş – orta vadeli (Aralık ayının sonunda) nötr ve uzun vadede (Mart 2019 ve sonrasında) yükseliş olduğunu söylüyor”

Parabolik trend çizgisi, fiyat hareketini etkileyecek mi?

Her ne kadar Skew’in verileri Bitcoin’in önümüzdeki birkaç ay boyunca fiyatsız bir eylemi yaşadığına işaret etse de, Twitter’da popüler bir kripto para birimi analisti olan TrueCrypto28, çok sayıda teknik göstergenin BTC’nin yoğun bir hareket için büyüdüğünü işaret ettiğine inandığını belirtti.

Tarihin tekerrür ettiğini varsayarsak, BTC yakında 2019’un geri kalanında nasıl bir eğilim olduğunu belirten büyük bir hareket ortaya koyabilir.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap