Bitcoin Ödül Uygulaması Lolli Alibaba’nın Anlaşma Yapmadık İddiasına Yanıt Verdi

Bitcoin Ödül Uygulaması Lolli Alibaba’nın Anlaşma Yapmadık İddiasına Yanıt Verdi

Paylaş
Bitcoin Ödül Uygulaması Lolli Alibaba’nın Anlaşma Yapmadık İddiasına Yanıt Verdi

Kriptokoin – Yapılan alışverişi Bitcoin ile ödüllendiren uygulama Lolli, Alibaba’nın iki şirket arasındaki ortaklığı reddetmesine yanıt verdi.

Lolli CEO’su Alex Adelman, Alibaba’nun Lolli ile ortaklık yapmadığına dair iddiasını reddediyor. Adelman, Lolli’nin Alibaba Group ile bir ortaklık kurduğunu ifade ediyor ve şöyle diyor:

“Mayıs ayından bu yana AliExpress ile Alibaba Group ile ortaklık kurduk. AliExpress’e kullanıcılarımıza ciddi bir gelir ve Bitcoin ödülü kazandırdık.”

Bir ortaklık reddedilmişti

Daha önce Lolli’nin, alışveriş yapanların Singles Day isimli günde Bitcoin olarak % 5 geri kazanmalarını sağlayarak Alibaba ile ortaklık ortaklık yaptığı bildirilmişti.

Daha sonra, Alibaba böyle bir ortaklığı reddetmiş ve  Alibaba’dan bir temsilci Lolli’nin “Alibaba.com ile bir ortaklık talep etme hakkına sahip olmadığı ya da Alibaba Group ile bir ortaklık ima etme hakkı bulunmadığını” vurgulamıştı.

Singles Day pazarlama kampanyası biraz da popüler olduktan sonra, Alibaba’nın Bitcoin ile birlikte anılması nedeniyle Alibaba’nın ortaklık önerisine bu kadar sert tepki vermesi mümkün. Çin hükümetinin Bitcoin’e yönelik düşmanca tutumu göz önüne alındığında, Alibaba bu tür ilişkilerden kaçınmak isteyebilir.

Lolli’nin bakış açısı

Adelman, bunun Lolli için haksız olduğunu savunuyor. “Lolli ve Alibaba.com’u temsil eden ajans, Singles Day ile birlikte bu ortaklığı başlatmayı kabul etti” diyor ve ekliyor:

“Alibaba.com hizmetlerimizi 24 saat boyunca yargıladı ve ortaklığı nedensiz yere devre dışı bırakmaya karar verdi. Ayrıca sözleşmeyi iptal etti. Alibaba.com’u temsil eden ajans, Alibaba.com adına Alibaba.com’un tanıtımını içeren sözleşmeye dayalı bir anlaşmayı onayladı. Anlaşmaya markasının kullanımı, e-posta pazarlaması ve sosyal medyada ve çeşitli kanallarda paylaşılması dahildi. Sanırım Alibaba’yı yanlış tanımışız.”

Adelman, Alibaba’nın ortaklığın inkar etmesine izin vermenin “yanlış bir şey yapmadığımız ve onlarla sözleşmeye karar verdiğimiz her şeye uyduğumuzda markamızı yanıltıcı ve kötü niyetli” olacağını söylemeye devam ediyor.

“Alibaba’nın ucunda bir yanlış anlaşılma olmasına rağmen ve bu talihsiz olsa da, gelecekte Alibaba.com ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz”

Alibaba Bitcoin hayranı değil

Çin perakende devi, bugüne kadar Bitcoin ile arasına mesafe koydu. Ekim ayında, Alibaba’ın dijital ödeme kolu Alipay, Bitcoin’e bağlı olarak belirtilen tüm işlemleri yasaklayacağını doğrulayarak Bitcoin’e olan olumsuz tutumunu yineledi. Alipay konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Herhangi bir işlemin bitcoin veya diğer kripto para birimleri ile ilişkili olduğu tespit edilirse, Alipay ilgili ödeme hizmetlerini derhal durduruyor.”

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap