Bitcoin neden düşüyor? Elon Musk’tan dikkat çeken sözler

Bitcoin neden düşüyor? Elon Musk’tan dikkat çeken sözler

Paylaş
Bitcoin neden düşüyor? Elon Musk’tan dikkat çeken sözler

Piyasa değeriyle en büyük kripto para Bitcoin, yine bir pazar günü düşüş yaşıyor. Elon Musk’ın açıklamalarıyla kripto para, 45 bin 127 dolara kadar çekildi ve bu seviye, Mart ayından beri görülmemişti. Peki Elon Musk ne dedi ve Bitcoin neden düştü?

Tesla CEO’su, Bitcoin’in son derece merkezi olduğunu iddia etti. Twitter’dan Bitcoin’i eleştirdiği tweet’lerine devam eden Musk, “Bitcoin, bir avuç büyük madencilik şirketinden tarafından kontrol edilen nitelikli çoğunlukla aslında son derece merkezidir. Sincan’da tek bir kömür madeni sular altında kaldı, Bitcoin hash rate’i yüzde 35 düştü. Size merkezi değilmiş gibi geliyor mu?” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Elon Musk, Dogecoin’de bazı önemli değişiklikler yapılmasını istiyor

İşte bu açıklama sonrası Bitcoin’de satış baskısı oluştu. Bitcoin’de görülen düşüş, kripto para piyasasının geneline de yansıdı. Bitcoin’in ardından en büyük ikinci kripto para olan Ether, 3 bin 400 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşadı. Diğer pek çok altcoin’de de benzer düşüşler kaydedildi.

Musk, Bitcoin’i kötülerken bir yandan Dogecoin ile ilgili de olumlu açıklamalar yapıyor. Son olarak ünlü girişimci, Twitter’da podcast yayıncısı Peter McCormack ile de bir diyaloga girdi. Musk, McCormack’in “Senin yaptığın trol’lük” sözlerine “Bu tür berbat yorumlar, tüm paramı Doge’a yatırmak istememe sebep oluyor” cevabını verdi.

Musk, geçtiğimiz günlerde de Dogecoin geliştiricileriyle birlikte sistemin işlem verimliğini iyileştirmek için çalıştıklarını söylemişti.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap